Norsko – turistické cíle, základní slovníček

Tato krásná Skandinávská země skýtá nespočet malebných míst obklopených panenskou přírodou, kde se zasněžené vrcholky hor zrcadlí na klidné hladině průzračných jezer a ledovcových fjordů. Během návštěvy Norska lze obdivovat nejen krásy severské přírody, ale i historii a kulturu života přátelských a svobodomyslných Norů.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Turistické cíle Norska:

Hlavní město Oslo
Oslo patří ke kulturnímu a církevnímu centru Norska s bohatou historií. K prvním obyvatelům Norska patřili první světoví mořeplavci Vikingové, na jejichž počest lze v Oslu navštívit Vikingské muzeum. Dnešní norská metropole se může pochlubit gotickými chrámy, renesančním zámkem, řadou zajímavých muzeí a Královským palácem, který je oficiálním sídlem norského krále Haralda V. V samotném centru města se nachází rozlehlý park, turisty oblíbené kavárny a budova parlamentu.

Hora Preikestolen
Dominantní skalní útvar Preikestolen vybízí své návštěvníky k dech beroucí podívané z 600 metrů vysoké skalní terasy do zátoky Lysefjordu. Tento ojedinělý přírodní útvar patří k nejnavštěvovanějšímu místu v celém Norsku.

Lofoty
Atraktivní souostroví na severu Norska, které láká turisty na překrásné přírodní scenérie. Příkré vrcholky hor ústí do hladiny moře a tvoří členité pobřeží přilehlých ostrůvků s minimálním osídlením. V okolí Lofot se nachází pouze malé rybářské vesnice a sruby, ve kterých mají turisté možnost se ubytovat. Lofoty jsou také jedním z hlavních cílů rybářské turistiky.

Vodopád Mardalsfossen
700 metrů vysoký a zároveň nejvyšší vodopád Norska leží ve střední části země a ze skalních útesů stéká do nedalekého jezera ve 2 stupních.

Základní turistický slovníček:

  • Dobrý den – God dag
  • Na shledanou – Ha det
  • Ano / ne – Ja / nei
  • Děkuji – Takk
  • Jmenuji se… – Jeg heter…
  • Kde je… – Hvor er…
  • Policie – Politiet
  • Lékárna – Apotek

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.