Norsko – Norské fjordy

Okolí Norských fjordů je právem považováno za přírodní div evropské přírody. Překrásná a téměř nedotčená příroda, která se malebně zrcadlí na klidné mořské hladině, láká k poznání turisty z celého světa. Jedinečnou a ohromující podívanou, kterou nabízí Norské fjordy, nikdy jinde na světě nezažijete. Pro objevování fjordů jsou nejideálnějšími dopravními prostředky všudypřítomné trajekty nebo železnice Flåmsbana u Songnefjord, která turisty sveze srdcem Norských fjordů a poskytne jim stéle se měnící přírodní scenérii.

Fjord:
pozůstatek doby ledové, kdy ledovce tvarovali okolní krajinu po dobu několika milionů let. Postupným oteplováním a táním ledovců vznikly v údolích mořské zálivy a z vrcholků několik set metrů vysokých hor padají obří vodopády.

 Turistické cíle

Sognefjord

Tento největší a nejhlubší fjord se nachází uprostřed západního Norska. Jeho délka činí neuvěřitelných 204 km, vodní hloubka až 1 308 metrů a hory podél fjordu jsou vysoké až 1 700 metrů. S těmito parametry se Sognefjord řadí rozlohou na 2. místo světového žebříčku, za největším světovým fjordem Scoresbysundet v Grónsku. Vrcholky hor jsou celoročně pokryté sněhem.

Lysefjord

Lysefjord leží u obce Forsand v jihozápadním Norsku a je proslulý zejména terasovitou vyhlídkou Preikestolen (česky Kazatelna), která patří k nejnavštěvovanějším místům Norska. Přírodou vytvořená skalní terasa se tyčí na nad mořskou hladinou ve výšce 604 metrů a přístup k jejímu okraji si vyžaduje velký přísun kuráže, i když všechny prospekty cestovních kanceláří ujišťují, že z nechráněného okraje ještě nikdo nikdy nespadl.

Geirangerfjord a Nærøyfjord

2 nádherné fjordy, které jsou zapsané na seznamu přírodního dědictví UNESCO a svou panenskou krajinou nezklamou jediného návštěvníka – úzké zálivy, ohromující výhledy a hřímající vodopády.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.