Bulharsko – Moře a potápění

Černé moře je největším důvodem, proč se do Bulharska cestuje. Pobřeží, které je necelých 400 metrů dlouhé, leccos nabízí. Jsou to písčité pláže, starověká města nebo také skalnatá pobřeží, vesničky či rekreační oblasti. Dalším důvodem, proč navštívit právě Bulharsko, jsou ceny zboží, kterému neubírají na kvalitě.

Pobřeží Černého moře může být mnohdy nebezpečné, a to pro jeho velmi zrádné vlny. Toto moře nemá příliv ani odliv, nýbrž stálý příboj, a tak vlny v určitých místech mohou dosáhnout až několika metrů. Další zrádností jsou spodní proudy, takzvané mrtvé vlny, které mají velkou sílu a táhnou plavce daleko od pobřeží.

V Černém moři je mnoho ryb a dokonce dva druhy žraloků, které však člověku neublíží a dále vodní rostliny. Lefer, skumbrie nebo palamida, to jsou názvy ryb, které vám budou nejčastěji podávány na talíř v tamních restauracích.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Název Černé moře je odvozeno od toho, že dříve na podzim a v zimě, kdy jsou tu velké časté bouře, zahynulo nespočet námořníků a pojmenování Černé, má symbolizovat smutek nad těmito zesnulými lidmi.

Moře už není tak známé z hlediska potápění. Každý potápěč si zde přijde na své, jelikož je tu křišťálové čistá voda a navíc s nízkým obsahem soli. Mimo jiné jsou tu úchvatné útesy. Nejlepší podmínky pro potápění jsou mimo sezonu, a to hlavně v dubnu, květnu, první půlce června, září, říjnu a listopadu kvůli nižším teplotám, které dávají moři výbornou viditelnost a také výskyt ryb je v tomto období nejvyšší. Hlavně na jaře zde jsou krabi, platýzi, rejnoci, černomořští žraloci či mořské kočky a jiní mořští živočichové.

Lze se potápět z břehu nebo z lodi, kterou si lze najmout na den i s kapitánem. Nejlepší potápěčské lokality jsou na jih od Sozopolu k turecké hranici, zvláště ústí řeky Ropotamo, Cape St Dmitri, ostrov Ostrow Smiski.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.