Bulharsko – Místní doprava

Dálkové autobusy vypadají komfortně a jsou pro nás velice levné. Kdežto místní linky, které jezdí mezi malými vesničkami nám připomenou staré autobusy nebo jiná vozidla, která vypadají, že během chvíle přestanou jet. Adrenalinovým zážitkem je cesta po rozbitých či právě spravovaných silnicích mezi dědinami, obcemi, poli a lesy.

Autobusy

Organizace autobusových linek je velice zmatená, a to tím, jak Bulhaři myslí. Občas se až na téměř poslední chvíli dozvíte, kam který autobus jede a jakým směrem se nakonec vydá. Autobusová nádraží velkoměst vám mohou připomenout tržiště, jsou tu vyvolávači a naháněči anebo různá jiná individua, čímž jsou na mysli zloději, kterých je na autobusových terminálech nesčetné množství. Směnárníky zde také potkáte a měli byste si na ně dát velký pozor, protože vám budou nabízet nevýhodné kurzy měny.

Jezdí tu jak autobusy, tramvaje, tak i metro a jejich jízdní řády nebývají moc pravidelné. I v městské dopravě se tu nacházejí kapesní zloději a hlavně falešní revizoři, kteří vybírají peníze buď za rádoby špatný lístek nebo za zavazadlo. Proti tomu se můžete bránit tím, že budete trvat na předložení dokladu nebo jeho služebního průkazu.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Taxi

Jelikož ceny jsou tu nízké, lze tu využít i taxi služby, se kterými se setkáte v každém větším městě. Nejčastěji jsou k vidění taxiky žluté barvy. Soukromí taxikáři, kteří nejsou zaměstnáni pod nějakou větší společností, jsou většinou o něco dražší a tak je radno zeptat se na cenu několika taxikářů. Možností je i smlouvání. Občas vyjde taxi služba levněji než cestování městskou hromadnou dopravou, obzvlášť když vás jede více.

Půjčení auta

Na pobřeží například ve Varně, Burgasu či Zlatých Pískách, ale i v Sofii, je možné si pronajmout auto v různé kvalitě za různou cenu. V sezóně často bývají ceny vyšší. Řidič musí být starší než 21 let a měl by mít řidičský průkaz nejméně 1 rok.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.