Španělsko – Menorca

Ostrov Menorca se liší od ostatních Baleárských ostrovů a určitě není ani kopií sousední Mallorky. Menorca má rozmanitou krajinu, krásnou přírodu plnou barev, a to díky bílým domům, zeleným loukám a blankytně modrému nebi, a mnoho vesniček, které dodávají ostrovu klid. Minor neboli menší bylo římské pojmenování pro Menorcu z důvodu odlišení od větší Mallorky. Menorca je druhým největším a nejstarším Baleárským ostrovem. Půvabný ostrov leží asi 40 kilometrů na severovýchod od Mallorky a je ve srovnání s větším ostrovem méně známá.

Je tu velká vlhkost vzduchu, a proto je zde velmi bujná vegetace. Proto je Menorca známá také pod názvem Zelený ostrov. Hlavní atrakcí ostrova jsou malebné panenské plážičky. V roce 1991 bylo prohlášena skoro polovina povrchu za chráněné krajinné území a v roce 1993 byla vyhlášena organizací UNESCO za světovou biosférickou rezervaci. Na ostrově existuje v současné době 19 chráněných krajinných území nejvyššího stupně, a to dokazuje, že velká část území je stále neporušena.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Menorca leží v mírně subtropickém pásmu a zimy tu jsou spíše mírné a dosti vlhké, s teplotou mezi 5 a 10 °C. Léta bývají suchá a nejvyšší teplota je zde v tomto ročním období okolo 33°C. Jelikož je na Menorce povrch víceméně rovný, je ostrov vystaven vlivu různých větrů.

Úředním jazykem je na ostrově jak španělština, tak katalánština, a to souvisí s historickým vývojem Menorky.

Právě flóra dala Menorce název Zelený ostrov, a to kvůli zdejšímu růstu dubů a divokých olivovníků. V blízkosti pláží se rozšířily pinie a v okolí cest zase fíky. Faunu Menorky reprezentují netopýři, ježci, myši, divocí králíci, kuny nebo také hranostajové. Hadů je tu nesčetné množství a ani jeden není jedovatý. Zahlédnout tu můžete i želvy nebo ještěrky.

Menorca patří mezi nejbohatší místa archeologických nalezišť ve Středozemním moři.

Ostrov má velmi členité skalnaté pobřeží dlouhé asi 200 km, které je tvořeno útesy a malými písečnými zátokami. Zde je možné navštívit jak velké komfortní pláže s obrovským počtem lidí, tak menší klidnější pláže. Ostrov je oblíbený i z důvodu potápění, protože tu naleznete velice zajímavou skladbu podmořského terénu jako jsou jeskyně, průrvy nebo kaňony.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.