Španělsko – Mallorca

Mimo to, že je Mallorca největší ostrovem ze skupiny Baleárských ostrovů, je také největším ostrovem Španělska. Rozkládá se v západní části Středozemního moře a svou polohou je vzdálena přibližně 200 kilometrů od Alžíru, Barcelony a také Valencie.

Rozloha ostrova činí 3648 km2 s tím, že je 110 km dlouhý a přibližně mezi 60 až 90 kilometry široký.

Hlavním a zároveň největším městem tohoto ostrova je Palma de Mallorca. Vzhledem k tomu, že je Mallorca velmi častým cílem turistů, jedním z hlavních zdrojů příjmu tamního obyvatelstva je cestovní ruch. Každoročně tento španělský ostrov navštíví přes 12 milionů turistů mezi nimiž jsou zastoupeni převážně Němci. Kromě cestovního ruchu, místní obyvatelstvo živí také pěstování vína.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Úředním jazykem je zde kromě španělštiny také katalánština. Samozřejmě je možné i to, že se zde potkáte s lidmi, kteří mluví svým specifickým nářečím – tzv. Mallorqui, jenž vychází převážně z katalánštiny.

Tip na návštěvu:

V roce 1587 byla dostavena katedrála La Seu (-katedrála světla), která se stala dominantou hlavního města Mallorcy. K vidění jsou zde i arabské lázně, které tady zůstaly po Arabech z 10. století. Za zmínku stojí rozhodně i gotický hrad, postavený vladařem Jakubem II., který sloužil až do počátku 20. století jako vězení.

Mimo Palmu je na Mallorce několik dalších turisty velmi oblíbených městeček – např. Deia. Dalším zajímavým místem je buď Alcudia s římskými hradbami nebo třeba Andratx plný starých kostelů.

Za návštěvu rozhodně stojí i klášter ve Valldemose, který je proslavený hlavně tím, že zde poslední roky svého života pobýval polský skladatel F. Chopin se spisovatelkou G. Sandovou.

Nesmíme zapomenout ani na zajímavou místní „atrakci“ – starý zachovalý vláček, který vede z Palmy do městečka Sóller a zpět.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.