Maďarsko – turistické cíle, základní slovníček

Termální lázně

Chceme-li mluvit o turistických cílech v Maďarsku, nesmíme vynechat zmínku o léčivých termálních lázních, které jsou známé po celé Evropě. Území Maďarska je bohaté na výskyt léčivých pramenů, které byli ve většině, nalezeny hledači ropných ložisek. Největším lázeňským areálem je Széchényi v Budapešti, jehož horký pramen vyvěrá z hloubky 1 256 metrů o teplotě 76 ºC a vykazuje výborné účinky při léčbě revmatismu, poruch pohybového ústrojí, artritidy a neuritidy. Při výčtu léčebných lázní nelze opomenout Bükfürdő – nejmodernější lázeňské centrum v Maďarsku nedaleko rakouských hranic. Koupel v místních lázních blahodárně působí při léčbě poruch pohybového ústrojí a nemocí páteře. Termální prameny jsou doporučovány při překyselení žaludku a zažívacích potížích. Svou jedinečností jsou lázně Miskolc Topolca, jejichž léčivé prameny byly objeveny v přilehlé podzimní jeskyni. Voda během jeskynních koupelí dosahuje teploty do 30 ºC a vykazuje léčivé účinky při dýchacích potížích, srdečních a nervových chorobách.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Hlavní město Budapešť

Hlavní město Maďarska leží podél obou břehů řeky Dunaj a žije v něm 1 900 000 obyvatel. Budapešť je zároveň historický, kulturním a politickým centrem země. Mezi turisticky oblíbené Budapešťské památky bezpochyby patří:
Hradní vrch – čtvrť nad Dunajem s budovami v románském, gotickém a barokním slohu,
Náměstí hrdinů s památníkem z roku 1896 k výročí 1000 let příchodu Maďarů do země,
Bazilika sv. Štěpána, která je překrásně zdobena sochami, obrazy a malbami na okenním skle,
Parlament – budova z přelomu 19. a 20. století s dominantní kopulí a 10 nádvořími sloužící dnes jako sídlo vlády,

Muzeum krásných umění hostí ojedinělou sbírku světového umění od Antiky a starověkého Egypta po 20. Století. Nejvýznamnějším exponátem v muzeu je soška od Leonarda da Vinciho.

Základní slovníček:
-Dobrý den – Jó napot
-Nashledanou – A viszontlátásra
-Ano / Ne – Igen / Nem
-Děkuji – Köszönöm
-Jmenuji se… – A nevem…
-Kde je… – Hol van…
-Policie – Rendőrség
-Lékárna – Gyógyszertár

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.