Maďarsko – Jižní Maďarsko

Oblast jižního Maďarska při rumunských hranicích je typická vysokým počtem termálních lázní a léčivých pramenů, kterými se může pyšnit téměř každé druhé město. A právě vyhlášené lázně, středověké památky a osobitá kultura místních obyvatel jsou oblíbeným cílem turistů. Kultura jižního Maďarska je proslulá folklórem s houslemi a cimbálem.

Města jižního Maďarska

Mako
Úrodná půda v okolí města je ideální k pěstování cibule, jejíž kvalita proslavila místní farmářské trhy. Slavným rodákem tohoto měst byl Joseph Pulitzer (1847-1911), zakladatel prestižní Pulitzerovy ceny, která je téměř každoročně udělována za žurnalistiku a literaturu na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

Orosháza
Nedaleko rumunských hranic při řekách Maros a Körös leží další z významných jihomaďarských měst – Orosháza. Ve městě lze obdivovat barokní evangelický kostel z 18. století a pochutnat si na vyhlášených husích játrech. Mezinárodnímu uznání se těší i přilehlé termální lázně z konce 19. století, které jsou určené převážně pro pacienty s revmatickými obtížemi a po komplikovaných zlomeninách. Každoročně lázně navštíví na 12 000 hostů, kteří si oblíbili i zdejší welness a sauny.

Gyula
Překrásné okolí řeky Körös umocňují lázně, které se nachází v původním zámeckém parku a zároveň patří k největším krytým lázním v zemi. Lázně jsou určeny pro sportovce a ženy po gynekologických obtížích. Ve městě vyvěrá nejteplejší léčivý pramen v Maďarsku. Nejvýznamnější historickou památkou města je cihlový hrad ze 14. století, jehož výstavbu byly použity nejmodernější stavební postupy a tloušťka zdí dosahuje až 3 metrů, čímž se tato pevnost stává prakticky nedobytnou. Dnes je jedinou dochovanou tvrzí podobného typu v Maďasku. Malebnost tohoto středověké hradu je umocněna efektním nočním osvětlením. V letních měsících areál pevnosti ožívá rejem divadelníků, kteří sehrávají pro návštěvníky oblíbené inscenace.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

,.