Maďarsko – Jezero Tisza

S rozlohou 127 km2 je Tisza 2. největším jezerem Maďarska hned po Balatnu (596 km2). Jezero Tisza leží na toku stejnojmenné řeky, cca 200 km východně od hlavního města Budapešti. Jezero je zároveň součástí Národního parku Hortobágy, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Průzračná voda v jezeře je ideálním prostředím k chovu sladkovodních ryb, převážně štik, sumců, kaprů a další druhů. Celé pobřeží lemují čisté a volně přístupné písečné plážičky, které vybízejí k odpočinku na dece a ke koupání v přírodním přirozeném prostředí. Podél pobřeží jezera čekají moderní hotelové rezorty, penziony, vesnická stavení a stanové kempy na své sezónní hosty. Kuchyně místních restaurací jsou vyhlášené vynikajícími rybími pokrmy z čerstvých surovin, které stojí za ochutnání. Pro návštěvníky jsou připravené také rozmanité možnosti kulturních a zábavných programů, např. v podobě adrenalinových sportů – lety nad jezerem v horkovzdušném balónu, jízda na vodních skútrech po jezeře v Attilově zálivu.

Jižní pobřeží

Kromě koupání v jezeře turisté hojně navštěvují i nedaleká termální koupaliště a lázně. K největším a nejoblíbenějším patří rekreační město Tiszafüred. Město leží nedaleko jižního pobřeží jezera a je proslavené díky termální uhličité vodě s léčivými účinky, která blahodárně působí při gynekologických, kloubních a pohybových obtížích.

Severní pobřeží

V jedné ze zátok na severním pobřeží je vyhlášena přísně chráněná ptačí rezervace, ve které našly svůj domov nejvzácnější druhy vodního ptactva, převážně volavky. Ale ani o tuto podívanou nejsou návštěvníci tohoto maďarského klenotu ochuzeni. Turisté mají možnost z několika přístavišť vyplout na loďce a vydat se probádat tento ptačí ráj a přirozenou okolní krajinu, která není zasažena lidským konáním.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.