Maďarsko – Eger

Malebné historické město Eger leží na území Maďarska mezi pohořími Mátra a Bükk. Město leží na severu země, ve vzdálenosti cca 120 km od hlavního města Budapešti. V Egeru žije na 57 000 obyvatel, které ve většině zaměstnávají služby spojené s lázeňskou turistikou.

Termální lázně Eger
První zmínky o léčivých pramenech na území Egeru pochází z roku 1488. Koupele ve zdejší hydrogenuhličitanové vodě, bohaté převážně na vápník a hořčík, vykazují blahodárné účinky při léčení chronického pocení, poruch pohybového ústrojí a revmatismu. Léčby a relaxace jsou založeny především na koupání v termálních bazénech v kombinaci s klasickými lázeňskými procedurami (odborná lékařská vyšetření, masáže, bahenní zábaly, zdravotní gymnastika, …). Pobyty v místních termálních lázních jsou pro návštěvníky dostupné celoročně a navíc za výborné ceny.

Turistické cíle města
Eger není pouze významným lázeňským městem Maďarska, jedná se současně také o historické centrum s řadou pozoruhodných památek a
oblíbený areál s vinnými sklepy.

K významným kulturním památkám patří:

  • Egerský středověký hrad, v jehož areálu se nachází základové zdi Dómu ze 13. století, Hradní muzeum, věnované uherskému vojevůdci – Istvan Dobó, který v 16. století ubránil Uhry před tureckou invazí.
  • Minaret, Minoritní kostel a další památky z dob turecké okupace v průběhu 17. století.
  • Náměstí Esterházy tér je kulturním a náboženským centrem města: Klasicistní Bazilika s největšími varhanami v zemi z první poloviny 19. století, Arcibiskupský palác, který slouží jako rezidence současným biskupům v Egeru.
  • Vinné sklepy, táhnoucí se pod městem, a ve kterých zraje chutné egerské víno (např. Byčí krev). K nejznámějšímu vinnému sklípku patří „Údolí krásných žen“ s pestrou nabídkou chutných vín.
  • Lázeňské okolí města

Pro příjemný výlet po okolí Egeru se doporučuje navštívit:

  • Termální lázně Miskolc Topolca – unikátní lázně s podzemním jezerem Várhegy, ve kterých jsou léčebné koupele realizovány přímo v jeskyni.
  • Termální lázně Egerszalók – místní termální pramen dokázal po dobu vyvěrání vytvořit kopec vysrážené soli s plochými jezírky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.