Maďarsko – Debrecín

Ve východní části Maďarska se na rozloze cca 460 km2 rozprostírá 2. největší město země – Debrecín. Původně Debrezun vznikl urbanistickým spojením 2 přilehlých obcí a první zmínka o městě pochází z roku 1 235. Bohatství města pramenilo z těžby soli, obchodu s kožešinami a chovu dobytka. Od roku 1 849 je město považováno za centrum maďarské revoluce a boje za nezávislost země. Dnes je Debrecín proslulý převážně bohatým kulturním životem, dochovanými památkami a krásou malebné krajiny Velké dunajské kotliny. Chloubou města je zároveň přilehlý národní park Hortobágy, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Památky a kulturní život

Za nejznámější památku a zároveň symbol Debrecína je považován Velký kalvinistický kostel v klasicistním slohu z roku 1 821 s kapacitou 3 000 míst. Svá posvátná místa zde mají i další evropská náboženství – židovská synagoga v Pásti utca, římskokatolický kostel sv. Anny nebo řeckokatolický chrám na Attila tér. K bližšímu poznání maďarské kultury a osobitého stylu života vybízí prohlídka národního muzea Déri s bohatými expozicemi a městský park Nagyerdö se zoologickou zahradou, zábavním parkem a fotbalovým stadionem.

Pro turisty nejlákavější atrakcí parku Nagyerdö a celého Debrecína je Aqatlcum – vodní park se středomořskou flórou, vnitřními i venkovními bazény s minerální vodou, vířivkami a saunami. Přilehlý hotel je schopný návštěvníkům nabídnout luxusní wellness pobyty. Ideální čas k návštěvě města jsou bezpochyby letní měsíce, kdy se zde konají rozmanité kulturní akce. 20. srpna město ožívá Květinovým karnevalem, který se koná na počest krále sv. Štěpána, a který rozzáří ulice města všemi barvami. Dalšími významnými svátky města jsou každoročně konaný jazzový festival a Letní univerzita pro cizince – kdy turisté přijíždějí do města za cílem naučit se maďarsky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.