Maďarsko – Bükfürdő

Nedaleko rakouských hranic, ve výšce 150 m. n. m. se rozléhají jedny z nejmodernějších lázní v Maďarsku – Bükfürdő. Před 25 lety, na místě dnešních lázní, vytryskl zdejší termální pramen do výšky 60 metrů během hledání ropných ložisek. Horký pramen o teplotě 58°C je mimořádně bohatý na železo s konstantním podílem vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanů. Intenzivní koupele ve vodě ze zdejšího pramene vykazují perfektní léčivé účinky při poruchách pohybového ústrojí i nemocí páteře. Pobyt v lázních je vřele doporučován i během poúrazové terapie. Pitná kúra léčivého pramene blahodárně působí v případech překyselení žaludku a zažívacích obtížích – nemocí, které jsou typické pro současný uspěchaný styl života.

Moderní areál lázní nabízí svým návštěvníkům a pacientům perfektní a moderně vybavené zázemí. Většina bazénů (kromě plaveckých) je napuštěna termální vodou o teplotě 32 až 38 °C. Kromě účinků léčivých lázní lze vyzkoušet i celou řadu zábavních atrakcí (tobogány, vodní skluzavky, sportovní hřiště), které ocení převážně rodiny s dětmi. Kvalitu služeb termálních lázní Bükfürdő dokládá také prestižní ocenění, které lázně v průběhu fungování získali:

  • 1. cena „Léčebné lázně roku 2011“
  • **** (nejvyšší čtyřhvězdičkové ocenění) od Asociace maďarských lázní

Přilehlé, stejnojmenné město láká lázeňské turisty k návštěvě tamních restaurací, ve které lze vyzkoušet tradiční místní kuchyni i okusit typickou maďarskou pohostinnost.

Turistické cíle po okolí Bükfürdő
Návštěvníci, kteří se nespokojí pouze s relaxací ve zdejších lázních, mohou vyrazit na kulturní obhlídku po okolí. Lákavá a současně hojně navštěvovaná je svatyně bohyně Isis z dob Říma ve městě Szombathely. K poznání maďarských dějin a dobové architektury láká zámek Szapáry a historické městečko Kőszeg.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.