Maďarsko – Balaton

Místo, které je v Maďarsku turisty zcela nejnavštěvovanější, je zajisté Balaton, a to nejen jezero jako takové, ale též i jeho okolní prostředí. Voda v Balatonu bývá v letním období teplá a hlavně čistá.

Jezero je celkem mělké, nejhlubší místa mají maximálně kolem tří metrů, takže je vhodné jak pro bezpečné koupání, tak pro potápění. Jsou zde ideální podmínky hlavně pro surfování, šlapadlo nebo vodní lyže. Navíc Balaton skýtá též mnoho míst k rybaření, kde se vám může poštěstit chytit balatonského candáta.

Balaton je takzvaně dvojí tváře – jednou jsou atrakce jako tobogány, skluzavky, kasina a diskotéky, tou druhou naopak tiché zátoky, úžasně romantické západy slunce, místa pro pěší i cyklistickou turistiku nebo různé druhy akcí, slavností a divadelních představení na vzduchu.

Zde je pár tipů:
Letní sezóna se na Balatonu každoročně zahajuje akcí s názvem Slavnost rozvinutí plachet, a to pokaždé první květnovou neděli v Kesthely; korunuje se tu „maďarské moře“. Dále na stejném místě se tu v průběhu celého léta, tedy od června až po září, pořádá série koncertů mající název Letní festival Helikon.

Hrad Sümeg vám poskytne nejrůznější ukázky rytířských turnajů – má to spojitost se středověkým hodováním.

Za nejznámější a hlavní vinařské centrum je považován Balatonfüred, kde se v srpnu konají Týdny vína, tudíž zde máte jedinečnou příležitost ochutnat místní druhy velmi kvalitních vín.

Významným dnem se tu stal 20. srpen, tedy svátek svatého Štěpána Uherského, který je považován za patrona země. Maďaři ho velmi honosně oslavují.

Mnoho míst v okolí Balatonu je po celé léto využíváno k pořádaní kuchařských nebo sportovních soutěží, k různým koncertům, k vystoupením tradiční lidové hudby či také k ukázkám původních maďarských řemesel. Pokaždé jsou tyto akce spojeny s výborným jídlem i pitím. Maďaři si totiž vždy dají záležet na tom, aby host nebo turista byl spokojen a odcházel s pocitem, že se sem bude chtít jednou vrátit.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.