Rakousko – Korutany

Na samém jihu Rakouska leží spolková země Korutany. Touto oblastí zmítaly od pradávna války, a proto si spousta měst prošla několika přestavbami. Místní architektura je ale i tak velmi působivá a to zejména díky vlivům sousedních italských stavitelů. Území bylo v minulých staletích mnohonásobně větší, ale postupně odevzdalo své části Francii, Itálii i Německu.

V zemi se snoubí krásy rakouské přírody a výhody plynoucí z jejího položení na jihu, tedy blízkost prosluněné Itálie. Oblast je převážně hornatá. Na jejím území se nachází dva národní parky, a sice Vysoké Taury (s nejvyšším rakouským vrcholem – Großglockner měřící 3 798 m), které leží na pomezí Tyrolska a Solnohradska, a Nockberge na severu země. Na východě tohoto parku se rozkládá pohoří Saualpe a při hranici se Slovinskem se táhne masiv Karawanken. Oblastí protéká řeka Dráva. Korutany se pyšní také rozsáhlými lesy a několika průzračnými jezery. Nejznámější jsou Keutschacher See, Millstätter See či Wörther See.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Hlavním městem Korutan je Klagenfurt, ležící na zmíněném Wörther See. V centru se nachází náměstí Neuer Platz se zdobenou kašnou, jejíž hlavní postavu představuje mohutný drak Lindwurm, symbol města z konce 16. století. Na tomtéž náměstí se nachází také Stará radnice postavená v renesančním slohu a Sloup Nejsvětější Trojice z r. 1680. Ze sakrálních staveb nelze opomenout barokní kostel sv. Jiljí s 91 m vysokou věží či katedrálu sv. Petra a Pavla na Domplatzu.

Druhé největší město Korutan je Villach. Město je obklopeno Gaitalskými Alpami a vrcholy Karavanek a stalo se tak oblíbeným místem dovolených po celý rok, neboť nabízí jednak hory a také snadný přístup k nedalekým jezerům. Během 2. světové války bylo značně poničeno, nicméně dočkalo se citlivé přestavby a v současnosti je střediskem celého jižního Rakouska.

Jako všude jinde v Rakousku, i tady je hustá síť značených cyklistických stezek, které vybízejí i méně zdatné nadšence k projížďkám skrze zdejší přírodu. A pokud se tohoto kraje nabažíte do sytosti, neváhejte a vyražte odsud do nedalekého Terstu nebo Benátek či do slovinské Ljublany. 

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.