Bulharsko – Kiten

Malé městečko Kiten leží na poloostrově Urdoviza, který obklopují dva zálivy. Na severu Atliman a na jihu Urdoviza. Nachází se pod ochranou lesnatého pohoří Strandža. Jedno z větších měst Bulharska Burgas je od města jižně vzdáleno 53 kilometrů. Z tamějšího letiště se do Kitenu dostaneme cca za hodinu a 15 minut. Nedaleko můžeme narazit na středisko Primorsko, které je svým charakterem velmi podobné.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Kiten je významné díky svému zdraví prospěšnému klimatu, která zajišťuje krásná příroda, množství lesů a Kitenský záliv, jež je považován za jeden z nejkrásnějších v jižním Černomoří. Je tvořen z dlouhých, písčitých pláží a skalnatých útesů. Vstup do moře je pozvolný a najdeme zde i spoustu vodních atrakcí. V místním přístavu sídlí jacht-klub, kde se můžeme zúčastnit i kurzu potápění, ke kterému slouží především záliv Atliman. Jižní pláž Urdoviza nabízí dostatek prostoru se slunečníky, avšak za poplatek. K této pláži se dostaneme z celého města pohodně a rychle. Severní pláž Atliman je menší a přeplněná lidmi, cesta na pláž je poměrně dlouhá a vede volně rostoucím poloparkem. Z této pláže však můžeme pohodlně dojít až do letoviska Primorsko. Po cestě narazíme na řeku Karakarač, která zde ústí do moře a je ideální pro milovníky rybaření.

V posledních letech nastal v černomořských střediscích i zde stavitelský boom. Nalezneme zde nové hotely, restaurace, obchody, také banku, lékárnu, poštu, půjčovnu kol a aut. Nabízí se i bohatý noční život, který je nejvíce na hlavní třídě. V uličkách kolem centra je ale relativně klid.

Mezi ostatními destinacemi Bulharska je Kiten co se týče ruchu a příznivosti cen jakýsi střed.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.