Itálie – Toskánsko

Toskánsko se rozléhá ve střední Itálii a na jeho západě ho omývá Tyrhénské moře. Je zalidněno asi 3,5 miliony obyvatel a tvořeno 10 provinciemi, kterými jsou Florencie, Arezzo, Grosseto, Lucca, Livorno, Carrara, Massa, Pistoia, Pisa a Prato a Siena. Bohatá historie a kultura, stejně tak jako překrásná příroda Apeninského poloostrova, je typická pro Toskánsko, a proto zde každý najde odvětví, které ho zajímá. Více než 90 % tu zaujímají hory, jelikož na severu jsou Apeniny a na severozápadu velmi známé Apuánské Alpy. Nížiny jsou v Toskánsku zastoupeny jen minimálně.

Když nahlédneme do historie, úplně na počátku tu vládl kmen Etrusků, kteří založili všechna města a osady a v 6. století před naším letopočtem i monumentální Řím, který se jim záhy stal osudným. Až ve 12. století se začalo s výstavbou velkých měst jako je Florencie, Pisa nebo Sienna a rozvíjel se obchod a umění. V období mezi 13. a 14. stoletím v Toskánsku působili slavní umělci jako Leonardo da Vinci a Michelangelo Buonarotti.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Toskánská krajina je termín vystihující typickou toskánskou přírodu, která se zde rozprostírá, a tou je zvlněný povrch s vinicemi a olivovníky, kde můžeme míjet staré venkovské domy, cypřiše a pinie.

Téměř po celém pobřeží jsou vesměs oblázkové, ale i písčité pláže, které jsou velice čisté a upravené, přičemž při koupání vidíme na vrcholky právě známých Apuánských Alp, nebo také na nedaleké ostrovy.

Za návštěvu tohoto kraje jistě stojí i Florencie s nádhernými náměstími, kostely a paláci. Jistě velmi atraktivní je i šikmá věž v Pise.

Na toskánském venkově můžete poznat život zdejšího obyvatelstva a ochutnat nějaké z nepřeberného množství světoznámých vín. V Toskánsku se vyrábí pravý olivový olej, jelikož olivovníků tu roste více než dost.

Do Toskánska lze cestovat všelijakými způsoby dopravy, ať už autobusem, autem nebo na kole. Ubytovat se můžete v útulných hotelech, kvalitních kempech, usedlostech na venkově nebo v luxusních vilách nedaleko moře.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.