Itálie – Palmová riviéra

Palmová Riviéra, italsky Riviera delle Palme, je částí pobřeží u Jaderského moře, dlouhá asi 50 km. Rozprostírá se na území dvou krajů ve střední Itálii, a to Marche a Abruzzo, na jih od Ancony, což je nejdůležitější italský přístav Jadranu.

Název této riviéry je odvozen od několika řadových alejí palem, které zdobí zdejší pobřežní promenády. Celkově je v této oblasti kolem 7 tisíc palem. U Palmové riviéry je čisté moře, pískové pláže a pobřeží je dále dotvořeno Sibillínskými horami, které přecházejí do nejvyšší hory Apeninského pohoří, Gran Sasso.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Překrásné pláže můžete navštívit v letoviscích Martinsicuro, Alba Adriatica, Tortoreto Lido, Giulianova, Roseto degli Abruzzi, Pineto, Ortona, San Vito Chietino, Fossacesie nebo také Vasto a v mnoha dalších.

Je tu možnost návštěvy aquaparku Onda Blue v Tortoretu. Tato riviéra je nejznámější, neoblíbenější mezi turisty a nejkrásnější část středo italského pobřeží Jaderského moře. Na nedostatek historických památek si v této části Itálie nikdo nemůže stěžovat.

Palmová riviéra v Itálii je z hlediska počasí ideální pro strávení klidné dovolené plné spokojenosti nejen v létě. Tedy na jaře a na podzim je region vhodný pro poznávací výlety a cesty za historickými památkami, v létě jsou teploty ideální pro koupání v prohřátých vodách Jaderského.

Mezi severem a jihem se na riviéře plné palem připravte na průměrné teploty, a tak v zimě určitě nezažijete skutečný mráz jako na severu v nížině kolem řeky Pád, kde je i -15 °C. Takže zde bude počasí příjemnější s častějšími srážkami a teplotami mezi 8 – 10 °C.

V létě tu teploty nedosahují k 45 °C jako na Sicílii, ale bývají v rozmezí 30 – 35 °C, přičemž Jaderské moře se vyhřeje na příjemných 26 °C.

Palmová riviéra má typické středomořské klima, ke kterému se přidává na Apeninském pohoří i mnoho větrů.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.