Itálie – nejdůležitější italská letiště

Dnes patří letecká doprava k tomu nejrychlejšímu a nejlevnějšímu způsobu cestování. Low-cost společnosti nabízí v současnosti cenově výhodné zpáteční letenky. Letět se dá jak z Prahy, tak z Bratislavy či Vídně, a to buď do Benátek, Milána, Turína, Pisy, Říma, Neapole anebo do severského přímořského letoviska Rimini nebo Catanie na Sicílii.

Letiště FCO, tedy Řím-Fiumicino se nachází 26 km jihozápadně od Říma. Odtud se do centra můžete dostat buď přímým vlakovým spojem anebo autobusovou dopravou, která jezdí pravidelně každých 15-30 minut. Další možností, jak se dostat z letiště, jsou i taxíky, ale oproti předešlým dvěma alternativám je tato varianta dražší.

Asi 32 km od metropole je letiště CIA neboli Řím-Ciampino. Ihned u východu z letiště je autobusová zastávka. Autobusem se dostanete na metro, odkud se už do centra lehce dostanete nebo vás autobus odveze na vlakové nádraží Ciampino a odtud jede vlak po 30 minutách na hlavní nádraží v centru Říma – Roma Termini.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

BLG čili Bologna-G. Marconi je letiště 6 km na severozápad od centra města, kam se dopravíte autobusy anebo taxíky.

Letiště Janov-Cristoforo Colombo, se zkratkou GOA, leží 6 km na západ od města. Do centra je cesta jednoduchá, a to autobusy či taxíky.

Letiště MPX neboli Milán-Malpensa se nachází 45 km severozápadně od města. Doprava do centra města je zajištěna autobusem.

Milán-Linate, LIN, je letiště východně od města. Do Milána jezdí pravidelně autobus.

Letiště Neapol-Capodichino, tedy NAP, je 7 km severně od Neapole.

Letiště Citta di Torino, TRN, je od Turína vzdáleno 16 km, a to s orientací na severozápad.

VCE je zkratka letiště Marka Pola v Benátkách a nachází se zhruba 10 km od města. Vždy je doprava do Benátek zajištěna autobusovými linkami a zastávka je hned před východem z budovy.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.