Itálie – nakupování, suvenýry

Každá část Itálie je něčím známá a výjimečná a podle konkrétní oblasti nakupujeme to, co je pro daný region typické, například olivový olej, víno, šperky nebo suvenýry.

Musím podotknout, že Italové dávají přednost oblečení a obuvi, které je značkové, nejlépe od známého italského výrobce, a pak si takové zboží pravděpodobně koupí. Ceny ve značkových obchodech v Itálii se dají srovnat s cenami našich krámků v obchodních centrech. Italové rádi využijí výprodeje ve značkových obchodech a v každém městečku je těchto krámků několik. Tímto způsobem lze koupit cenově výhodné značkové zboží.

Ve velkých městech jsou obchodní domy s levnou módou, v menších městečkách se každý týden v určitý den pořádají pravidelné trhy, kde můžete sehnat jak kvalitní oblečení za dobrou cenu, tak i zboží horší jakosti či kvality.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

V Itálii se dají nakoupit i domácí těstoviny, zavařené lilky, houby, artyčoky, olivy a další druhy zeleniny. Nejčastěji se nakládá do olivového oleje s kořením, stejně tak jako mořské plody zvané frutti di mare.

Domácí těstoviny jsou čerstvé a k okamžité spotřebě, takže je vhodné je hned uvařit. Co doporučené není, je jejich dlouhé skladování. Výborným dárkem je také koření a jejich směsi, které seženete hlavně na trzích, a jsou specifické pro kraj, kde se nacházíte.
Pomodori secci je název pro sušená rajčata, která jsou pro naši kuchyni netypická a zatím ne dost známá. Jsou výborná k masu, do salátů a těstovin.

Potravina, kterou si z Itálie přivézt zkrátka musíte, je místní pravý panenský olivový olej.

Totéž platí pro víno a místní likéry, při jejichž konzumaci budete vzpomínat na nezapomenutelnou dovolenou. Typická italská pálenka, která je výborná, se nazývá grappa a seženete ji klasicky v supermarketu. Češi mají slivovici, Italové grappu. Můžete tu koupit také citrónový likér neboli lemoncino, v Kalábrii pak likér vyrobený z lékořice zvaný ligurzia.

Jako suvenýr lze zakoupit typický italský hliníkový kávovar, sklenice na digestivo, což je likér po jídle, tedy výše zmiňované lemoncino, místní keramiku, sošky z mramoru nebo jiného kamene anebo bižuterii. V každém malém městečku bývají obchůdky se stříbrnými šperky s drahými kameny. Nedoporučuje se tyto předměty pořizovat na tržištích.

Pokud jste příznivci nějakého náboženství a potrpíte si na předměty, které vám připomenou poutní místa, růžence, obrázky, přijdete si na své. Upomínkové předměty s obrazem významného světce Otce Pia najdete všude po celé zemi. Jsou to hrnečky, svíčky, obrázky a jiné kousky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.