Itálie – Lago di Garda

Gardské jezero je největším italským jezerem a nachází se mezi Alpami a Pádskou nížinou v Lombardii, jeho část je i v Benátsku. Lago di Garda je dlouhé 51 km, široké až 17 km.

Část jezera je původu ledovcového. Severní polovina jezera je obklopena horami, jižní hlavně nížinami a nízkými pahorky. K tomuto jezeru ročně zavítá nesčetné množství turistů. Gardské jezero leží asi jen 65 m nad mořem, a díky příjemnému a mírnému klimatu se tu pěstují citrusy, rostou zde palmy, cypřiše, kamélie a oleandry.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Lago di Garda láká nejvíce turistů hlavně v létě kvůli koupání a vodním sportům. Letoviska jsou luxusně vybavena a připravena na davy turistů, a tak jim mohou nabídnout mnoho služeb. Ubytování je možné v luxusních hotelích, penzionech nebo kempech, kdy některé jsou hned na pláži. Po jezeře se lze vydat lodí na projížďku a je tu i možnost podívané na tamější ostrovy, například ostrov Garda s monumentálním palácem z 19. století. Garda je oblast, která je také známá kvůli výbornému vínu. Rozsáhlé vinice a vinaře můžete v této oblasti často zahlédnout. Známým vínem je například Bardolino.

Sirmione je malé město v jižní části jezera. Termální prameny Boiola se využívaly k léčení. Ve městě se můžete projít podél pobřežní promenády a živými uličkami s obchůdky. Je tu hrad ze 13. století, ze kterého je krásný výhled na jezero s okolní přírodou a horami.

Riva del Garda se rozléhá na nejsevernějším cípu jezera a patří k nejhezčím městečkům okolo jezera. Z města je pohled na mohutná skaliska a hory všude kolem. Zajímavostí je zajisté antický přístav, který je dodnes v provozu.

Dalším známým malým městem okolo jezera Lago di Garda je Peschiera. Zde můžete obdivovat archeologické vykopávky nebo svatyni Madonny del Farasino. Opodál je zábavní park Gardaland, kde si na své přijdou hlavně děti.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.