Itálie – Kalábrie

Takzvanou špičku boty na jihu Itálie tvoří Kalábrie, ze které se dostanete na ostrov Sicílii a Liparské ostrovy. Od nás je vzdálena zhruba 2000 km. Má 2 miliony obyvatel a dělí se na 5 provincií. Hlavním městem je Catanzaro.

Kalábrie je z větší části hornaté území a ze 3 světových stran, kromě severu, je omýváno mořem, a to Tyrhénským a Jónským.

V této části Itálie převládá zemědělství nad průmyslem. Turisté sem jezdí čím dál častěji, a tím se tu tedy rozvíjí cestovní ruch. Dříve se na jih Itálie jezdilo hlavně kvůli klidu, v současnosti je zde rušněji. Pláže v Kalábrii jsou buď písčité (písek může být tmavý, zlatý nebo bílý) anebo oblázkové a jsou samozřejmě velmi čisté. Pobřeží je hlavně skalnaté a moře nejčistší z celé Itálie. Přímo nad hlavní pláží je vysoká skála s kostelem sv. Marie. Nedaleko jsou domy, které jsou zajímavé tím, že jsou vytesané do skály hned nad mořem.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Mezi nejkrásnější romantické pláže patří Belveder Nord, Paraiso del Sub, Pizzuta a Baila di Riaci.

Centrem Kalábrie je historické město Tropea, kde zdejší uličky vás budou lákat zejména na večerní procházky.

První polovina září je doba, která je ideální pro návštěvu Kalábrie, jelikož počasí se ustálilo, voda je vyhřátá, není tu tolik rušno a ceny jsou nižší.

Dá se říct, že Kalábrie patří mezi chudší oblasti Itálie a vůbec nejchudší oblast Evropy, jelikož nemá průmysl a má málo památek, což nepřitahuje tolik turistů. Má zachovalou přírodu ještě nezničenou turistickým ruchem. A velikým lákadlem pro návštěvníky je potápění, pro které jsou v Kalábrii výborné podmínky. To, co turisty také velmi láká, jsou maličká městečka a excelentní italská kuchyně.

Nejčastějším typem ubytování je ve dvou až třípatrových bungalovech a pláž je vzdálena maximálně 3 km. Dále se můžete ubytovat v apartmánech nebo hotelech.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.