Itálie – Jaderská riviéra

Důvodem, proč na Jaderskou riviéru jezdíme, je příjemné sluníčko, dlouhé písčité pláže a teplé moře s velmi pozvolným vstupem, což nás turisty láká každým rokem podniknout cestu k východním břehům Itálie. Další důležitou předností této oblasti je stálé počasí a dobré ceny zboží.

Jaderská riviéra sestává z 3 oblastí. Caorle, které se rozkládá mezi Terstem a Benátkami na severu Jadranu, a je považováno za turistické středisko díky historii a kultuře. Rimini, což je město ležící v samotném srdci Jaderské riviéry a je to jedno z nejznámějších míst na koupání v Evropě. Nachází se asi 150 km na jih od Benátek. Lázně Riccione, kde počet obyvatel přesahuje jen lehce 30 tisíc, leží 8 km od Rimini. Jsou tu termální prameny a patří do skupiny nejnavštěvovanějších italských letovisek.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Podrobněji k jednotlivým částem Jaderské riviéry:

Caorle nabízí v současnosti návštěvníkům jak krásné moře, tak pevninu. Z moře je dobře viditelná cylindrická zvonice a románská katedrála. Pobřeží Caorle má 15 km dlouhé pláže s veškerými službami a pozvolným vstupem do moře. Jsou zde módní butiky, zmrzlinářské salony, typické restaurace, pizzerie a vodní park Aquafolie. Příroda zde zůstala dodnes nedotčena. V Caorle jsou velké možnosti sportovního vyžití, a to atletika, tenis, windsurfing, jachting, golf i minigolf, nebo také volejbal a fotbal.

Rimini je obydleno asi 130 000 obyvateli a má zhruba 20 km dlouhé písečné pláže, které jsou dohromady nazývány Sluneční riviéra. Pláže lákají rodiny s dětmi a neplavce, pro které je vhodný mírný sklon do moře. Rimini bylo založeno Římany a jsou tu hlavně památky kultury Etrusků, například Augustův oblouk, most Ponte di Tiberio a perla renesančního stavitelství chrám Tepio Malatestiano. Oblast je atraktivní kvůli San Marinu, delfináriu i známému riminskému trhu, dále díky vodním parkům, diskotékám, kavárnám a typickým italským restauracím.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.