Itálie – Ischia

Ischia je původem sopečný ostrov téměř kruhového tvaru, který patří mezi největší ostrovy Itálie. Nachází se v Neapolském zálivu a čítá asi 60 000 stálých obyvatel. Ostrov byl osídlen pravděpodobně během Velké řecké kolonizace již v 7.století př.n.l., ale během staletí zde pobývali také Římané či nájezdnické kmeny. Ve 13.století patřil francouzské dynastii z Anjou, později Španělsku, znovu Francii a v 19.století se Ischii pokusili získat také Britové, ale neúspěšně. Nakonec roku 1860 připadl Itálii.

Díky vulkanickému původu turisty lákají četná lázeňská zařízení s termálními prameny, fumaroly (přírodní vývěry horké páry), přírodními saunami a horkými písky. V kombinaci s bujnou vegetací (Ischii se někdy přezdívá také „zelený ostrov„) a historickými památkami ostrov jistě stojí za návštěvu. Ostrov je rozdělen mezi 6 obcí, jsou to: Ischia, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Serrara Fontana a Barano d’Ischia.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Ischia je hlavním městem celého ostrova a tedy i jeho obchodním, společenským a administrativním centrem. Jde o přebudovanou rybářskou vesnici, jejíž starší část se může chlubit nádherným starobylým aragonským hradem, gotickou katedrálou či mořským muzeem. Casamicciola Terme je považováno za nejstarší lázeňské městečko na celém ostrově. Vyhledávají ho dokonce i známí světoví umělci a hudebníci a navíc zde funguje trajektové spojení do Neapole. Forio leží na západním pobřeží ostrova a nabízí návštěvníkům nekonečné zlatavé písčité pláže. Navíc se zde pěstuje vinná réva – většina produkce ostrova pochází právě odsud. Serrara Fontana je zajímavá svou památkou na obléhání Brity za Napoleonských válek – tamní zřícenina strážní věže je důkazem odhodlanosti admirála Nelsona.

Doprava po ostrově je snadná – všechna centra jsou spojena jedinou silnicí, po které pravidelně jezdí autobusy. Díky malé rozloze se turisté snadno zorientují. Pokud tedy toužíte poznat Itálii z trochu jiného úhlu, určitě vyražte na Ischii. Malebný ostrůvek vás svou přirozeností doslova uchvátí.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.