Itálie – Bibione

Bezesporu nejznámějším italským letoviskem u Jaderského moře je Bibione. Nachází se asi 80 km severně od Benátek. V 90. letech 20. století to bylo nejnavštěvovanější místo v severní Itálii a své návštěvníky neztrácí ani v současnosti díky ideálnímu klimatu a příjemným podmínkám pro dovolenou s rodinou. Jedním z důvodů, proč jet právě sem, jsou nízké ceny a snadná dostupnost z Čech.

To, co vám Bibione rozhodně nenabídne, je exotika, podmořský svět pro potápění a vlny na surfování. Tato severoitalská lokalita je určena spíše pro nenáročnou klientelu. Turisté s dětmi, kteří Bibione navštíví, můžou ocenit především pozvolný vstup do moře, které je bezpečné a okolní písečné pláže široké, a různé atrakce jak vodní, tak pozemní. Mladí cestovatelé ocení nepřeberné množství restaurací a nočních barů a klubů. V létě tu jsou pláže přeplněné, a tak pokud vyžadujete klid pro dovolenou, vypravte se spíše do okolních letovisek, kde není tak rušno.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Na východě je nejbližším letoviskem Lignano a je oddělené vodním kanálem. Na západ od Bibione leží Caorle. Celý tento region náleží do provincie Veneto a jejím hlavním městem jsou Benátky, známé také pod názvem Venezia.

Bibione vám nabídne širokou škálu možností stravování, a to v restauracích, pizzeriích, barech a cukrárnách. V nabídce jsou dobrá jídla, vína a také ryby, které lze pořídit v restauracích a na trzích, kde si je můžete koupit naprosto čerstvé.
Sportování zde na severu Itálie je opravdu různorodé. Mezi nejčastěji provozované sporty sem patří hlavně tenis, volejbal, windsurfing, kuželky, jízda na kole či koni a mnoho dalších.

Poloha Bibione je velice výhodná, protože nedaleko se nacházejí zámky v Passariano a v Alvisopoli. Na jih se můžete vydat na výlet do Benátek a na východ do Terstu.

Samotné Bibione má čtyři části, a to klidnou Pinedu a Lido dei Sole, s majákem Lido dei Pini a s tržištěm rušnou Spiagga, kde se každé úterý koná pravý italský trh.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.