Itálie – Adriatická riviéra

Pobřeží Jaderského moře je turisticky velmi vyhledávanou oblastí ať už na straně Itálie či na straně Chorvatska. Adriatická riviéra náležící Itálii má sice mělčí a kalnější moře, ale nádherná italská města a charakteristická příroda tyhle drobné nedostatky turistům bohatě vynahradí.

Asi nejvýznamnější částí této oblasti je oblast regionu Emilia Romagna. Jedná se o řetěz proslavených a prosluněných letovisek ve střední Itálii. Pojmy jako Rimini, Cesenatico či Marina di Ravenna jistě není třeba představovat. Přesto bych o nich na následujících řádcích ráda řekla víc.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Rimini je hlavní město této provincie a zároveň největší přímořské město Itálie. V centru se nacházejí stavby jak z dob Římské říše, tak i z časů renesance. Z období starověkého Říma se zachoval původní římský most, který pochází z 1.století n.l. a až do 90.let 20.století se běžně užíval pro dopravu. Na jižním okraji starověkého města se nachází Augustova brána, skrz kterou se vcházelo do města. Od ní vedla hlavní cesta města k náměstí a na protější straně k Tiberiovu mostu. Brána a její části byly inspirací při výstavbě renesančního chrámu v městě. Na křižovatce dvou hlavních cest ve městě vzniklo římské náměstí, které bylo ve středověku částečně přestavěno a přizpůsobeno novým poměrům.

Cesenatico je přímořské letovisko, které se nachází 25 km severně od Rimini. Bylo založeno na samém počátku 14.století a dodnes si zachovalo ráz staré rybářské vesnice včetně opevnění. V 16.století vzrostl význam tohoto města díky Leonardu da Vinci, podle jehož projektu byl zbudován významný přístav na Adriatické riviéře. V srpnu 1849 vyplul Giusseppe Garibaldi z Cesenatica, aby osvobodil Benátky. Po několik století bylo Cesenatico centrem mořského ruchu, rybářů a obchodu. Dominantou města je muzeum historických lodí vybudované přímo v centru města. Přístavní kanál je stále ještě duchem života tohoto městečka, neboť je místem, kde přistávají lodě moderní rybářské flotily a zároveň proto, že jsou zde umístěny gurmány celé Evropy vyhledávané restaurace.

Ravena je od Rimini vzdálena více než 50 km, ale pokud se dostanete do této oblasti, určitě si sídelní město arcibiskupa nenechte ujít. V 5.století bylo sídlem posledních římských císařů a řada památek z této doby je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jmenovitě – Chrám San Vitale (osmiboká centrální cihlová stavba s mohutnou kopulí), mauzoleum Gally Placidie s bohatou mozaikovou výzdobou, Neonovo baptisterium ortodoxních, Baptisterium ariánů, Arcibiskupská kaple San Andreas, San Apollinare Nuovo (typická raněkřesťanská trojlodní bazilika), Theodorichovo mauzoleum a spoustu dalších památek.

Pokud se dostatečně nabažíte historických památek této oblasti, vyražte jednoduše k moři, dejte si skvělou italskou zmrzlinu, kterou objevíte na každém rohu a užijte i italské lunační paprsky.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.