Irsko – náboženství, nakupování, tradice

Okolo 90 % obyvatel irské republiky je vyznání římskokatolického, protestantů jsou asi 3 %, zbytek tvoří Židé anebo lidé bez vyznání. Katolická církev je v Irsku dost konzervativní a její moc tu je značná. Má své školy a nemocnice. Valná část protestantů zastává církev
anglikánskou, presbyteriánskou nebo metodistickou. Dříve zde byl významný druidismus, tedy náboženství Keltů, které se vyznačovalo polyteismem.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Irské obchody zajisté české turisty nepotěší, a to co se týče ceny. Proto nebude na škodu, když si před odjezdem do Irska předem zjistíte, čeho se zde vyvarovat a kam naopak jít nakupovat s jistotou. Bezpochyby nejlevněji nákup pořídíte v supermarketech Lidl nebo Aldi, tam jsou totiž ceny velice příznivé, načež ale výběr potravin zas tak pestrý není. Pokud však jste ochotni si za kvalitu připlatit, zavítejte například do obchodu Marks&Spencer, kde je spousta různého zboží vysoké kvality. Zlatou střední cestou mezi cenou a kvalitou vám určitě nabídnou řetězce Tesco a Dunnes Stores. Máte-li rádi čerstvou zeleninu a ovoce, a jste-li milovníky čerstvých ryb, bez váhání nakupte na trhu na Moore Street. Ti z vás, co se vyžívají ve zdravém životním stylu, jistě s přehledem vše pořídí v řetězci Nourish a Nature´s Way, ať už se jedná o již zmíněnou zdravou stravu, dále kosmetiku z přírodních zdrojů nebo též ekologicky zpracované a zdravotně nezávadné čisticí prostředky.

V Irsku je tradiční nejen whisky, ale také irské tance, káva nebo irská kuchyně. Nesčetným množstvím druhů whisky je Irsko opravdu proslulé a je to ráj tohoto druhu alkoholu. Ve zdejších putykách se tedy pije tradiční irská lihovina a tančí se tu, což je pro Irsko typické. Nesmím opomenout ani pár slov o místní kuchyni, která se skládá hlavně z brambor, zeleniny a samozřejmě čerstvých mořských plodů. Irové také rádi vaří ze skopového a hovězího masa, jelikož tato domácí zvířata mají velice často na svých farmách.

Irové během roku slaví pár tradičních dní nebo pořádají různé kulturní akce. Je to Festival sv. Patrika, Dny Titaniku v Belfastu, rybářské slavnosti Wateways Ireland, literární týden v Listowelu, letní koňské dostihy v Galway, The World Fleadh (největší festival irské hudby) a mezinárodní festival ústřic v Hillsborough.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.