Španělsko – Ibiza

Ibiza, katalánštinou zvaná Eivissa, je ostrov ve Španělsku, který se nachází v Baleárském souostroví ve Středozemním moři. Říká se mu bílý ostrov lásky a je to významné středisko turistického ruchu.

Ibizu lze charakterizovat velmi specificky díky své přirozené nádheře – má křišťálově čisté moře, jemný bílý písek a rozplývá se zde vůně borovic. Dá se zahrnout do jednoho z nejmodernějších letovisek celé Evropy a žije to tu výjimečně bujarým nočním životem. Tamější pláže jsou držiteli modré vlajky, což je ocenění pro nejkvalitnější pláže EU.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tento ostrov je třetím největším z Baleárských ostrovů. Nachází se na jihozápad od Mallorky a jihovýchodně od španělské pevniny je to okolo 100 – 150 km. Je oválného tvaru, protáhlý ve směru jihozápad-severovýchod. Obvod pobřeží činí něco málo přes 200 km. Je hodně členitý a na mnoha místech jsou pobřežní útesy. Z celého Baleárského souostroví má Ibiza nejvyšší podíl lesů a klima je tu subtropické.

V 60. letech minulého století sem přijeli první turisté, a to hippies. Dříve, až do poloviny 20. století byla Ibiza naprosto soběstačným ostrovem zemědělců a rybářů a jeho hlavním vývozním zbožím byla sůl. S příchodem turistů se téměř vše změnilo. Dnes představuje turistický ruch majoritu ekonomiky ostrova a potraviny i ostatní zboží se sem ve velkém importují. Za rok navštíví Ibizu přes asi 1,5 milionu turistů, hlavně Britů, Němců, Italů a Francouzů.

Ostrov je přístupný z pevniny převážně lodní a leteckou dopravou díky letišti Ibiza, které má pouze jeden terminál, ale pro turistický ruch je nenahraditelný. Doprava z letiště je možná buď pronajmutím auta v autopůjčovně, například Avis, Betacar Ibiza, Centauro, Hertz, Tui Cars anebo taxi službu. Další možností je využití hotelových minibusů či městské dopravy – autobusu.

V baleárské kuchyni převládá vepřové maso a národní specialitou je lechón neboli sele na rožni. Používají se ryby, zelenina a je tu sem tam i vliv arabské, řecké a fénické kuchyně. Klasickým předkrmem je allioli, tedy česneková pomazánka. Nejčastějšími nápoji jsou zde bylinné likéry, jako třeba aperitiv Hierbas.

Ostrov Ibiza vám nabídne ideální podmínky pro vodní sporty jako je windsurfing nebo parasailing a vnitrozemí je vhodnější pro cyklistiku. Na ostrově je jedno golfové hřiště.

Na Ibize probíhá mnoho festivalů elektronické a taneční hudby, ostrov je tedy považován za ostrov plážových party a hudebních vystoupení.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.