Rakousko – Horní Rakousy

Horní Rakousy jsou převážně hornaté a navíc se na jihu rozprostírá řada větších i menších jezer. Na severu sem zasahuje okraj Českého masivu, na jihu část Solné komory, Dachstein a Mrtvé hory. Střed oblasti je naopak nížinatý – protéká jím Dunaj, největší rakouská řeka. Pokud se vydáte směrem na jihovýchod, narazíte na krásný národní park Kalkalpen.

Na jihu spolkové země se v Solné komoře nachází řada překrásných jezer, ke kterým patří třeba Almsee, Halštatské jezero, Langbathsee, Mondsee, Traunsee nebo Wolfgangsee, které získalo své jméno podle Wolfganga Amadea Mozarta, jež krátkou dobu pobýval v Linci. Kolem jezer vede několik různě náročných cyklostezek, které přímo vybízejí k výletům. Na Dunajské cyklotrase, která vede úchvatnou přírodou kolem unikátních architektonických klenotů, si přijdou na své především rodiny s dětmi. Naopak divoká krása horské přírody bude provázet zdatnější cyklisty na Ennské a Innské cyklostezce.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Vedle přírodních krás tato oblast ale návštěvníkům poskytuje i kulturní vyžití. Hlavní město země a zároveň 3. největší město Rakouska, Linec, nabízí řadu renesančních památek a především nejstarší rakouský kostel – Kostel sv. Martina, jehož základy pochází již z dob antického Řecka. Za pozornost stojí také Starý dóm a Nový dóm se 134 m vysokou věží. Město je také největším a nejdůležitějším přístavem Rakouska a zároveň významným střediskem evropské lodní dopravy.

Dalším pozoruhodným místem Horních Rakous je lázeňské městečko Bad Ischl. Největší solné lázně v celém Rakousku si v minulosti oblíbili skladatelé Strauss, Brahms, Lehár a dokonce i císař František Josef I. se svou manželkou Sissi. Ti se v lázních dokonce zasnoubili a pobývali zde téměř každé léto. Díky tomu město vzkvétalo a neustále se rozrůstalo.

Na břehu jezera Hallstätter See leží další krásné město Rakouska – Hallstadt. Město je považováno za naleziště ostatků z doby bronzové a dává tak celému tomuto období název. Během let 800 – 400 př. n. l. zde bývalo keltské hradiště. Oblast byla zřejmě i významným obchodním centrem, protože se zde nacházela významná ložiska soli. Ta se v oblasti těší dodnes.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.