Francie – suvenýry

Symbolem Francie, a to především Paříže, je jednoznačně Eiffelova věž. Její napodobeniny ve zmenšeném provedení se tu prodávají jako přívěsky na klíče, které nejen, že vám budou připomínat chvíle zde strávené, ale takovouto malou Eiffelovu věžičku můžete také darovat svým příbuzným či známým. Vzpomínat na výlet ve francouzské metropoli můžete koupí kovového přívěšku na klíče ve tvaru Eiffelovy věže. Výhodně je můžete zakoupit před známým zámkem Versailles. Pokud chcete opravdu hodně ušetřit, vyčkejte do pozdního odpoledne a cena může klesnout až o neuvěřitelných 90 %. Mimo klíčenek to mohou být i těžítka s vyobrazením Eiffelovky.

Dalším suvenýrem jsou klasické pohlednice nebo i obrázky s tamními památkami či díly, jako je Mona Lisa z muzea Louvre. Přitom si všímejte cen, jelikož opodál bývají levnější.

Jako upomínkové předměty z Francie zakoupíte typické dárky, jakými jsou plyšové hračky, hrnečky, trička a jiné oblečení nebo tašky s různými francouzskými nápisy. Slavným obchodem se zbožím vyloženě suvenýrovým je Les Drapeaux de France. Velice lákavými, zejména pro ženy, jsou francouzské parfémy, a to nejen kvůli značce, ale také ceně, která je mnohem výhodnější než v ČR. Navštívit lze při vašem výletu továrny na parfémy nebo muzeum parfémů.

Francouzskou specialitou, především po vydatném jídle, je chutný dobrý sýr. Rozhodnete-li se dovést z Francie rodině sýr na ochutnávku, uvědomte si, že po cestě ve vozidle může lehce zapáchat. Výhodné je sýry přepravovat ve speciálních taškách, které zabrání zkažení a zapáchání sýrů. Seženete je téměř ve všech obchodních domech. Dobré jsou samozřejmě jak Camemberty, tak kozí sýry. Najdete tu opravdu sýrový ráj.

Další, co je pro Francii typické, jsou vína z místních vinic, na které se také můžete zajet podívat. Dovézt domů si smíte jen jejich omezené množství. Jelikož francouzské mléko je delikátní, vyrábějí Francouzi tedy výbornou čokoládu. Osvědčené značky jsou Dalloyau, Fauchon a Richart.

Co se týče tradičních výrobků pro určité regiony, je jich nepřeberné množství. Bretaň je známá svými krajkami, sklem či hrnčířskými výrobky.Naproti tomu Burgundsko vyrábí keramické předměty. Dřeváky a kožené výrobky jsou typické pro Pyreneje, zlaté šperky pro Normandii. Košíky zakoupíte v Limousin a parfémy si přivezete z Provence.

Pro gurmány tu čeká provánský med, dijonská hořčice anebo bretaňské máslové pečivo. Co tu dále seženete, je olivový olej či provensálské koření. Ženy, které mají rády módu, si ve Francii určitě také přijdou na své.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.