Francie – Rennes

Nedaleko Paříže, na severozápadě Francie, se rozprostírá nevelké město typické svou liberálností, které je centrem Bretaně. Je to město plné historie, umění, dobrého jídla a také vzdělanosti.

Rennes žije hlavně v noci, a to především díky studentům, jelikož je to univerzitní městečko. Byly v něm postaveny jak dřevěné hrázděné domy, tak stavby ve stylu neoklasicistním. Pokud se budeme zajímat o starou část města Rennes, tam najdeme vesnici z dob středověku s typickými stavbami, kde je možnost prohlídky tamních obchůdků nebo ochutnávka bretaňské kuchyně v místních hospůdkách.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Zaměříme-li se na zdejší památky, velice známá je tu Katedrála sv. Petra, jejíž základy byly položeny na konci 18. století. Katedrála se může pyšnit ručně velmi drobně vyřezávaným oltářem, pocházejícím ze 16. století, jehož symbolem je vyobrazení Panny Marie.

Mezi jedny z nejkrásnějších zahrad celé Francie se můžou řadit zahrady Jardin du Thabort. Jejich součástí je zahrada růží, kde jich je okolo 1700 druhů. Samozřejmostí jsou krásně upravené trávníky, kašny, fontány, voliéry s ptactvem nebo i živé ploty.

Zvláštností je lesopark Gayeulles, který není přímo v centru Rennes, nýbrž jen pár minut autobusem odtud. Najdete tu sportovní hřiště, jezírka se šlapadly, která jsou tu k dispozici, dále krytý bazén, kurty a také dráhy pro minigolf. Cyklistické stezky v místním lesoparku zajisté nechybí, můžete si zde kolo zapůjčit. Co je však na lesoparku nejzajímavější, je farma zvířat přístupná široké veřejnosti, především dětem za doprovodu rodičů. Děti si tu mohou zkusit činnosti spojené s každodenními povinnostmi farmářů, jako je například dojení krav a mnoho dalšího.

Ve skoro každém městě na světě je muzeum a ani Rennes netvoří výjimku. Mnoho ze sbírek obrazů je anonymních, avšak co je pro veřejnost lákavé, jsou obrazy od Picassa a Gaugaina.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.