Francie – Port Grimaud

Městečko Port Grimaud leží nedaleko slavného města Saint Tropez poblíž stejnojmenného zálivu. Rozprostírá se ve francouzském regionu Provence, přesněji v departmentu Var. Port Grimaud je město stylem velmi podobné italským Benátkám, z tohoto důvodu ho svět zná i pod názvem „Francouzské Benátky“, jelikož svými mosty, kanály a typickou benátskou architekturou je takovou menší napodobeninou italské Venezie. Domy a stavby naleznete na malých ostrovech a poloostrovech. Z ČR je vzdáleno něco málo přes 1300 kilometrů. Do Francouzských Benátek se dostanete zhruba za 18 hodin.

Místní kanály obsahují vodu jak mořskou, tak sladkovodní, tedy zde najdete ryby typické pro vody slané i sladké. Způsobů, jak se dostat z ostrůvku na ostrůvek, je více, a to buď loďkami anebo motorovými čluny.

Střed letoviska je plné možností i pro turisty i pro místní. Můžete posedět v klasických francouzsko-benátských restauracích, kde jsou menu tvořena především pochutinami z mořských plodů, jako jsou například ústřice. Mimochodem toto je jejich specialita. Co se týče koupání a relaxu, Port Grimaud je město s písčitými plážemi a lehce se svažujícím přístupem do vody, takže patří k velmi oblíbeným místům s možnostmi koupání.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

V Port Grimaud je nádherné náměstí, ze kterého vede cesta v podobě dřevěného mostu ke kostelu postaveném v moderním architektonickém stylu. Pokud Slunce velmi září, okna kostela propouštějí jeho paprsky dovnitř a vytvářejí krásné efekty díky barevným vitrážovým sklům navrženým zdejším slavným umělcem Vasarelym.

Toužíte-li po výhledu na celé město, jeho panoramata a budovy budou pěkně vidět z věže kostela, jejíž součástí je i zvon.

Port Grimaud je unikátní francouzské město, které těží také z cestovního ruchu. Díky jeho kanálům a moři je toto letovisko oblíbené i z důvodu jachtění, což je i jakousi turistickou atrakcí.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: ,

,.