Francie – Orléans

V centru Francie se nachází město Orléans, které je od francouzské metropole vzdáleno asi 130 km, a to na jihozápad. Protéká jím řeka Loira, a co se týče zdejší krajiny, je velmi rovinatá. Orléans je sice svými možnostmi město velké, nýbrž z jiného pohledu má charakter maloměsta.

Předměstí je klidné, zato v centru je nemálo obchodních zón. Cestovní ruch však hlavně těží ze Starého města, které skýtá mnoho renesančních památek. Orléanská architektura je známá především slavnou gotickou katedrálou. Pokud budete mít tu možnost, zkuste ji navštívit v ranních hodinách, jelikož budete mít na prohlídku výjimečný klid.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

S městem Orléans se váže pověst o Johance z Arku, též Janě z Arku nebo Panně orleánské. Roku 1429 osvobodila město od nadvlády Anglie a v současnosti je proto ve městě zasvěcena téměř každá historická budova právě Johance z Arku.

Velmi významnou stavbou je Katedrála Svatého Kříže, kterou poznáte už z dálky vašeho příjezdu, jelikož se pyšní velice výraznými gotickými oblouky a pilíři. Považuje se za opravdový korunní klenot města Orléans. Její věže lze vidět z jakéhokoliv místa ve městě. Základní kámen katedrály byl položen ve 13. století a je svědkem a místem pozůstatků z historie, hlavně z období stoleté války, Francouzské Revoluce a druhé světové války. Vitráže zachycují život Johanky z Arku a celkově tu uvidíte i její meč, brnění a také sochu. Určitým symbolem města jsou oslavy Panny Orléanské, které se v tomto francouzském městě každoročně konají.

Ve městě se taktéž nachází dům Johanky z Arku, který nyní slouží jako muzeum zasvěcené k příběhu právě o Panně Orléanské, ve kterém Johanka bydlela.

Pro účely odpočinku je ve městě květinový park, kde kvetou vzácné květiny, jsou tu voliéry se vzácným ptactvem, rezervace s motýly, a všeobecně lze park využít pro pikniky a různé hry.

Jako královská rezidence sloužil v Orléans od 16. do 18. století Groslotův dům, později se jeho účel změnil na radnici. V současnosti královsky vybavené interiéry často slouží ke konání svateb a všelijakých oslav a událostí. Za budovou je zahrada a renesanční kaplička, kde si může každý odpočinout.

Na nádvoří hotelu Cabou můžete zhlédnout krásy Muzea historie a archeologie města Orléans, kde jsou vystaveny poklady Neuvy en Sousllias a galořímské bronzové sochy.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.