Francie – Nice

Destinace Nice je perlou francouzské riviéry i jakýmsi hlavní městem Azurového pobřeží. Pyšní se jako největší letovisko v celé jihovýchodní oblasti a je páté největší město Francie, které omývá Středozemní moře. Ročně sem zavítá přes 4 miliony turistů.

Svým nádherně čistým mořem, příjemným sluncem, kde na Vás dýchá historie, protkaná vůněmi Provance, ale zároveň jde o nejluxusnější francouzské středisko, byste jinde hledali jen stěží. Nabízí též bohaté kulturní vyžití v podobě galerií a muzeí i řadu každoročně pořádaných festivalů, koncertů a karnevalů konající se pod širým nebem. Typickým místem na tyto oslavy je travnatý výběžek s kamennými ruinami. Odkud můžete shlédnout město v celé své kráse.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Památek je tu nespočet. Dominantou je hrad, dále pak neoklasicistní Notre Dame, kostel sv. Jakuba nebo katedrála sv. Nicolase, někdy nazývaná též jako Ruský kostel, který je opředený tajemnou historkou. Avšak procházku starým městem rozhodně nevynechejte. Centrum města vystihuje řada úzkých, obchodních uliček, které nabízí různé výrobky vyhotovené tradičními postupy. Najdeme zde ručně dělaná mýdla, koupelové pěny nebo bylinné oleje, nejoblíbenější přísadou je levandule. Dále pak domácí octy a likéry.

Pokud holdujete nočnímu životu, jste opět na správném místě, kde se přesvědčíte o nekončící spokojenosti Francouzů. Na každém kroku je spousta cenově dostupných restaurací s lahodným jehněčím, na němž jistě ucítíte provensálské koření. Největší koncentrace se rozkládá kolem nejznámější Andělské promenády, táhnoucí se po pobřeží ve stínu palem, kde je i skvělé koupání.
Příjemnými místy jsou i nedaleká města jako je Monaco, St. Tropez, Cannes a Monte Carlo. Výlet do vesničky Saint Paul, nebo skalnaté útesy v Les Corniches. Není divu, že toto nádherné okolí inspirovalo světové umělce, jako byl i Pablo Picasso.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.