Francie – moře, potápění

Na severu Francie se nachází Opálové pobřeží, což je část francouzského pobřeží blízké břehu Severního moře a kanálu La Manche. Na východě sousedí Opálové pobřeží s Belgií, na západě na něj vybíhají anglické útesy. Velice příjemným a milým překvapením se pro vás stanou zde přítomné bílé útesy.

Co se týče severozápadu Francie, zde leží Normandie. Jste-li spíše pro mírnější podnebné podmínky, ale dovolenou u moře si neodpustíte, tato část Francie je ta pravá. Tamním místem pro koupání je Cabourg, město s jemnými písečnými plážemi. Na severozápadě pobřeží je také místo, kde bylo založeno lázeňské městečko, a to zasazené přímo do skal, strmě hledících do moře. Útesy lemuje pláž se štěrkem.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Nejzápadněji je historická provincie Bretaň. Klima Bretaně je celkem drsné a samotnou provincii obklopuje jak oceán, tak moře. Známá a krásná část je Pobřeží růžové žuly.

Jižní část Francie lemuje Středozemní moře a odtud je blízko na ostrov Korsiku. Korsika je úžasná svou panenskou přírodou, mořem s příjemnou teplotou a skalnatými pobřežími s písčitými plážemi.

A konečně věhlasná Francouzská riviéra. Začíná u hranic Francie s Itálií. Je to rekreační oblast u Středozemního moře, které se v této jeho části může pyšnit azurově modrou barvou.

V jižní Francii vám oblast Azurového pobřeží nabízí potápění ve slavných vracích lodí a ponirek, což se pro turisty-potápěče stává nezapomenutelným zážitkem, který se jen tak nebude opakovat. Ostrov Il De Porquerolles vybízí rekreační potápěče k ponorům na korály, kde se můžete kochat krásami podmořské fauny a flory, jelikož například ve štěrbinách se skrývají murény, úhoři a chobotnice. Na své si přijde opravdu každý.

Mezi nejatraktivnější a nejvyhledávanější potápěčské lokality na jižním pobřeží Francie patří vrak ponorky Rubis, který byl potopen před více než půl stoletím.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.