Francie – Korsika

Známé přirovnání Korsiky k Perle Středomoří nebo k Pohoří v moři vypovídá o tom, jak asi tento ostrov vypadá a jak je situován. Korsika má totiž průměrnou nadmořskou výšku necelých 570 m n.m., a tak se stává nejhornatějším ostrovem Středozemního moře. Perla Středomoří je název příhodný ostrovu s tak rozmanitým reliéfem, který skýtá divoké soutěsky a k nim přidružené mohutné kaskády, zvláštně zvětralé skály nebo také zátoky s teplým mořem. Zajímavé je ovšem i město Bonifacio postavené na bílých útesech, které je obklopeno Bonifáckým průlivem – chráněnou mořskou rezervací s mnoha druhy mořských živočichů.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Korsika má rozlohu větší jak 8,5 tisíce km2 Středomoří. Je obklopena Janovským zálivem, k Itálii a k Francii má velice blízko. Od Sardinie je vzdálena pouhých 12 km. Korsika je velice zajímavá a během jedné dovolené si zdaleka neprohlédnete vše. Tento středomořský ostrov je považován za jeden z nejřidčeji osídlených ostrovů ve Středozemním moři. Má pouhých 250 000 obyvatel. Dnes je valná část obyvatelstva ve městech, vesnice se postupně vylidňují. Mateřským jazykem Korsičanů je korsičtina.

A jak se tedy domluvíte? Většina obyvatel mluví francouzsky. Neméně používaným jazykem je i angličtina a italština.

Korsika je ideálním místem pro cestovatelé jakéhokoliv věku a kterékoliv kategorie co se výkonu a sportu týče. Rodiny s dětmi jistě ocení mnoho úchvatných pláží a hlavně to, že místní mořská voda je čistá a především teplá. I potápěči si zajisté přijdou na své. Korsika se určitě zavděčí i těm turistům, kteří cestují za památkami. Jsou tu skvosty z doby kamenné, starověkého Řecka a Říma i ze středověku.

Turisté, kteří obdivují krásy přírody, zde mohou zhlédnout nesčetné množství unikátních přírodních zajímavostí s tou výhodou, že Korsika je ostrov malý, a proto jsou tyto přírodní úkazy soustředěny na relativně malém území.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.