Francie – doprava autem do Francie

Nejkratší cesta do Francie vede přes Německo. Cesta z Prahy do Paříže trvá asi 10 hodin a ujedete něco málo přes 1000 kilometrů. Přes Německo se projíždí nejprve přes nezpoplatněnou dálnici A6, další úsek je již zpoplatněn, a to po dálnici A320 a A4. Nutností je vlastnit a mít u sebe platný řidičský průkaz, ať už český či mezinárodní, a samozřejmě zelenou kartu.

Pokud máte v plánu zapůjčit si automobil ve Francii, není to levná záležitost, avšak ušetřit lze snadno tím, že si půjčení auta dopředu rezervujete. Striktní podmínkou je však alespoň jednadvacetiletý řidič, který má řidičský průkaz nejméně 3 roky, a to jak jinak než platný.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Co se týče pohonných hmot, benzín a nafta jsou na tom cenově podobně jako u nás v České republice. Dejte si pozor na automatické čerpací stanice, kde sice koupíte benzín výrazně levněji, ale ve většině případů vyžadují platbu pouze kartami a ještě ke všemu vydanými pouze ve Francii. Drtivá část benzínových pump bývá přes noc a o svátcích, včetně nedělí, uzavřena. Výjimkou jsou dálniční čerpací stanice, které potkáte vždy zhruba jednou za padesát kilometrů. Naštěstí je tu možnost benzínových pump, které se značí 24/24h, kde je obsluha nonstop. Odpočívadla potkáte častěji – asi po 10 kilometrech.

V obci, stejně jako u nás, můžete jet maximálně rychlostí 50km/h, mimo obec 90km/h, na silnicích pro motorová vozidla 110km/h a na dálnici pak 130km/h. Ve Francii tedy existují naprosto stejná pravidla jako u nás. Pro řidiče-začátečníky, kteří mají řidičský průkaz méně než 2 roky a nejsou na dálnicích zatím tolik zkušení, mohou jezdit mimo obec rychlostí o 20 km/h nižší, což je zde bez problémů dodržováno.

Francouzské silnice a dálnice jsou na té nejlepší evropské úrovni.

Velká část dálnic je zpoplatněna, kromě určitých jejich částí jako je například dálnice A 20, A25, A75, A84 a mnoho dalších. Všude jinde se vybírá mýtné cirka 7 euro za 100 kilometrů, a to tím způsobem, že před placeným úsekem dostanete lístek z místního automatu, který se zaplatí až tehdy, když z dálnice vyjíždíte. Platbu lze uskutečnit buď hotově nebo kreditní kartou.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.