Francie – Dijon

Na území regionu Burgundsko se rozléhá město proslulé dijonskou hořčici a nejen tím. Dijon má hlubokou historii, která sahá až do dob římských. Právě z této doby nalezneme ve městě krásnou středověkou architekturu.

Toto město je proslulé pijáctvím a veškeré slavnosti zde konané se protahují až do samého rána. Po staletí se v Dijonu vyráběla bílá štiplavá hořčice. Nejvýznamnějším místem Dijonu je zajisté Palác burgundské šlechty, kde se v současnosti nachází Muzeum výtvarného umění a radnice.

Ve středu města byla postavena věž Filipa Dobrého, která se tyčí nad všemi budovami v Dijonu. Je stará něco okolo 600 let a obsahuje přes 300 schodů. Z jejího vršku budete mít možnost shlédnout na kouzelné Staré město.

Přes den vynikne krása této burgundské lokality především v přírodě mezi tamními rozlehlými vinicemi, navečer a v noci pak hlavně ve městě vzbuzující romantickou atmosféru.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Palác Burgundských vévodů se rozprostírá v historické zóně, a to přímo na náměstí sv. Kaple. V současné době v Paláci sídlí zastupitelstvo města. V jiné jeho části je zase založeno Muzeum výtvarných umění, které je zajímavé hlavně z důvodu slavné hrobky burgundských vévodů z období 15. století, dále také části s moderním uměním. Hnedle poblíž muzea najdete Katedrálu Saint Benigné vystavenou ve slohu gotickém. Její střecha je velice nápadná už z dálky. Katedrála byla nedávno zrekonstruována. Součástí Katedrály jsou překrásné varhany z dob 18. století.

V Dijonu jsou i další významné budovy jako je například Muzeum archeologie nebo Kostel Panny Marie z 1. poloviny 13. století v gotickém slohu se sochou Černé Madony z 11. století a známými hodinami Jacquemart, které jsou symbolem města Dijon. Maskotem města je sova a její socha se nachází v Soví ulici, která vede z kostela. Pokud se o ní otřete, splní se vám přání, na nějž zrovna myslíte.

Kostel sv. Michala je poněkud zvláštní, a to tím, že exteriér je renesanční, interiér zase gotický. V průběhu Francouzské revoluce byl poničen, během 19. století zrenovován.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.