Francie – Cannes

Letovisko Cannes, které leží nedaleko Azurového pobřeží, tedy na jihovýchodě Francie, je slavné nejen celosvětově známým filmovým festivalem, ale také nesčetným množstvím barů a kasin. Můžeme konstatovat, že Cannes je proslulé také zejména přítomností mnoha celebrit, a to nejen v období konání onoho festivalu, nýbrž i po celý rok kvůli svému příjemnému klimatu a klidu.

Původně bylo město Cannes rybářským přístavem, avšak postupem času se měnilo na město lázeňské. Na své si zde přijde opravdu každý. Kdo má rád spíše historii a tajemno, může se projít tamními starobylými uličkami, ten kdo se vyžívá raději v rušném prostředí, má možnost navštívit místní bulváry lemovanými palmovými stromy.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

O ubytování v Cannes také není nouze, a to především co se týče luxusních hotelů, což k této destinaci zkrátka patří.

Pokud ani tak nevíte, co s penězi, elegantním stylem je můžete prohrát v mnoha známých kasinech. Tím nejznámějším je kasino Croisette, kde je ovšem podmínkou pro vstup společenský oděv.

Nezapomenutelný výhled na celé město a zdejší záliv je z hory Mont Chevalier, na které stojí starobylá strážní věž z 12. století. Hora Suquet vám umožní také nádherný rozhled na Cannes a jeho krásné okolí.

Obchodním centrem města je věhlasná tržnice Marché Forville, na které můžete ochutnat Canneskou specialitu, a to mořského ježka. Pokud jste gurmáni, jistě sem zavítejte.

Velmi silný zážitek ve vás určitě zanechá každoročně konaný festival ohňostrojů. Pořádá se v létě, takže zda-li stojíte o jeho zhlédnutí, víte, kdy si do Cannes naplánovat dovolenou.

Co se týče památek, za navštívení stojí zejména negotický kostel de la Castre, jenž byl dostaven počátkem 17. století. Canneské muzeum dnes nabízí ukázky sbírek pozůstatků amerických a himalájských dávných kultur. Dominantou celého muzea je kaple, která byla postavena ve 12. století, kde je výstava všemožných hudebních nástrojů.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.