Francie – Bordeaux

Dá se říct, že za nejslavnější vinařskou oblast celé Francie můžeme považovat právě Bordeaux. Slovo Bordeaux je spojováno s červenými víny a jejich typicky tmavě červenou až rubínovou barvou, která se používá i v úplně odlišných odvětvích než je vinařství. Nachází se na jihozápadě státu a je to město přístavní, které leží na řece Garonne, která lemuje ony krásné vinice. Stará část Bordeaux se od roku 2007 může pyšnit titulem světové dědictví UNESCO. Město má něco kolem 300 tisíc obyvatel a je správním střediskem známého kraje Akvitánie.

Co se týče historie Bordeaux, v minulosti bylo pod nadvládou Římanů, později Franků. V 8. století bylo Bordeaux zničeno Maury a od 12. do 15. století zde vládli Angličané.

Nezapomenutelným zážitkem pro všechny turisty je zajisté procházka městem, jelikož na vás dýchne tamní atmosféra dávných časů. Zřejmě nejznámější a zároveň nejdominantnější památkou Bordeaux je bazilika Saint-Michel, postavená v gotickém stylu. Má velice krásně zdobené portály, mnoho sochařských děl a úžasně propracované okenní vitráže. Z baziliky budete mít nádherný výhled na celé město. Celá její stavba trvala dlouhých 200 let.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Katedrála St-André (sv. Ondřeje) je skutečně gigant. Soupeří s pařížským chrámem Notre-Dame, a to co se velikosti týče. Budovala se po několik staletí a pod ní jsou původně základy baziliky. Zvonice není přímou součástí stavby, avšak je postavena zhruba jen 15 metrů od ní, a to proto, aby při zvucích a vibracích zvonů, nenarušovala statiku katedrály.

Kdo z návštěvníků nepohrdne relaxem, může si odpočinout v pěkných a příjemných parcích. V Bordeaux se nachází taktéž kostely, divadlo, náměstí s památníkem Girondů a nebo Kongresový palác, který jistě nepřehlédnete díky jeho typické prosklené architektuře.

Samozřejmě protože je to město vín, nesmí tu chybět spousta zeleně. Nejzákladnější odrůdou vín Bordeaux je Cabernet-Sauvignon, která je doplněná Merlotem. Mají charakteristickou trpkou chuť s klasickou vůní.

Specialitou tohoto kraje je mihule na červeném víně, která je turistům doporučována. Velmi často používané je tu husí maso s hříbky. Zajisté se akvitánská kuchyně může pro vás stát nezapomenutelným gastronomickým zážitkem.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.