Francie – Azurové pobřeží

Azurové pobřeží se též dá nazvat Francouzská Riviéra. Už jen název vám napoví, že tamní moře má neuvěřitelně azurovou barvu. Avšak turisty sem neláká jen voda, nýbrž slunce, relaxace, sportovní vyžití jako například jachtění, a také pohodové posezení v místních kavárnách či barech. Azurové pobřeží se pro vás stane nezapomenutelným místem, jelikož je to destinace, kde si zajisté velmi odpočinete a budete plní elánu.

Azurové pobřeží je známou lokalitou po celém světě. Sjíždějí se sem známé osobnosti, protože velmi ceněným aspektem Francouzské Riviéry je to, že zde ztratíte pojem o čase a veškeré chvíle zde strávené si naplno, a především bezstarostně, užijete. Snad jediným negativem, které Azurové pobřeží skýtá, je finanční náročnost pobytu.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Každoročně se zde koná filmový festival v Cannes, a to v období od půlky května do půlky června. Pokud tedy nejste milovníky těchto společenských akcí, a chcete mít raději klidnou dovolenou, vypravte se sem o něco později.

Chcete-li se vyhnout destinacím, kde je to s počasím nejisté, určitě zvolte Cote d´Azur. Pobřeží je známo svými jedinečnými slunečnými dny, které tu jsou velice stálé. Není to ovšem tak, že je na Francouzské Riviéře pouze nesnesitelné vedro. Na své si přijde opravdu každý, i ti, co žár Slunce úplně nemusí, jelikož díky blízkým Alpám je nutno počítat s občasnou rychlou přeháňkou a lehkým větříkem.

Vodní radovánky si tu můžete užít jak formou klasického koupání, tak surfování, jachtingu nebo potápění.

Abyste vyzkoušeli všechny taje Azurového pobřeží, můžete zavítat do francouzských Alp a zažít tak moc příjemnou procházku, kde si jistě s chutí užijete úplně jiné prostředí a klima, než je na samotných plážích.

Co se týče gastronomie, pochutnáte si na čerstvých rybách a jiných mořských plodech, a to dělaných nejčastěji na bylinkách. V některých restauracích si dokonce budete moci vybrat rybu sami, a to z jejich akvária.

Azurové pobřeží se rozprostírá na jihozápadě Francie, kde je i mnoho známých letovisek. Známé je St Tropez, Antibes, Nice, Monako nebo například Menton. Cote d´Azur je omýváno Středozemním mořem. Najdeme tu mnoho hotelových rezidencí a jejich pláží, které jsou hlavně oblázkové, sem tam i písčité.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.