Francie – Avignon

Na jihu Francie na levém břehu řeky Rhôny se rozprostírá malé starobylé město, s více jak 85 tisíci obyvatel, jménem Avignon. Zakladateli městečka byli Římané, v dalších letech bylo připojeno k vévodství Burgundů.

Ve 14. století byl Avignon sídlem papežů namísto Říma. Stalo se to tak zcela přirozeně díky francouzské státní příslušnosti Klimenta V., který se stal úplně prvním zde sídlícím papežem. Do konce 18. století město spadalo do majetku církve, poté až dodnes patří republice Francii.

Každoročně pravidelně v červenci je tu pořádán filmový festival. Sjedou se sem herci, mimové a mnoho dalších výborných umělců.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Avignon má vyloženě historický ráz, jelikož veškeré kavárny, malebné uličky a obchůdky jsou obestavěny hradbami.

Co se týče památek, za dominantu je zde považován Papežský palác, který se může pyšnit titulem největší gotický palác na světě, protože je zapsán na seznamu organizace UNESCO. Palác byl postaven za relativně krátkou dobu a rozděluje se na dvě části, a to Starý a Nový Palác kvůli rozdílným architektonickým stylům dvou stavitelů. V průběhu 18. století byl změněn na věznici, dále se stal ubytovnou, a od počátku 20. století, kdy byla dokončena rekonstrukce, je přístupný turistům.

Přímo vedle Paláce je katedrála Panny Marie, vystavěná v románském stylu. Její interiér byl taktéž všemožně upravován podle tehdejších norem. Uvnitř katedrály naleznete hrobku papeže Jana XXII., nýbrž co je ještě zajímavější, je pro změnu exteriér díky své pozlacené soše na samotné špičce katedrály.

Za jistě nejznámější historickou památku můžeme považovat slavný avignonský most, o kterém se zpívá ve známé písni Sur le pont d’Avignon. Je k němu vázána pověst, kterou leckdy neznají ani samotní Francouzi. Postaven byl ve 12. století, ale během válek a povodně byl avignonský most poničen, takže je ho jen půlka a zbývají mu pouhé 4 oblouky.

Městský park slouží v Avignonu vyloženě k odpočinku a klidnému posezení, odkud budete mít nádherný výhled na město.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.