Francie – Alsasko

Alsasko je nejmenším francouzským regionem, který se nachází na rozhraní Francie a Německa a dá se říci, že se zde oba tyto národy propojily, přinejmenším v regionální kuchyni. Hlavní město tohoto regionu, který se skládá ze dvou departmentů (Bas-Rhin a Haut-Rhin), je Štrasburk, mimo jiné i sídlo Evropského parlamentu.

Jelikož má Alsasko kontinentální polohu, jsou zde studené zimy a horká léta, což velmi vyhovuje zimním i letním turistům. Díky kontinentálnímu klimatu je Alsasko vhodné místo pro pěstování vína, o čemž svědčí i město Colmar, proslulé vinařstvím. Vína, která se pěstují v tomto regionu, nesou název Vin d′Alsace.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Alsasko je kraj plný krásné přírody – romantických jezer a hustých lesů – i historických památek. Již zmíněné město Štrasburk není jen sídlem parlamentu EU, ale je také gotickým městem s úchvatnými katedrálami a mnoha naučnými muzei (například zde najdete archeologické muzeum). Velmi zajímavé muzeum se nachází i v druhém největším městě tohoto regionu, v Mulhouse, kde se můžete procházet v muzeu lokomotiv nebo automobilů. Mezi další zajímavá města patří Verdun, bojiště první světové války s pevností, hřbitovem a archeologickými památkami, nebo například městečko Metz, se zajímavými okrově laděnými budovami.

Za zmínku ještě stojí velmi bohatá a zajímavá alsaská gastronomie. Jak už bylo řečeno v úvodu, region a tedy i regionální kuchyně je ovlivněna z části francouzskou, z části německou kuchyní. Pokud se vydáte do Alsaska, neměli byste si nechat ujít místní speciality: tarte flambée (slaný koláč na způsob pizzy s cibulí, slaninou a sýrem), Choucrute (pečené kyselé zelí se slaninou a klobásou servírované s bramborami), Baekeoffe (národní pokrm ze tří druhů masa), Kougelhunf (dezert, který je kombinací české bábovky a vánočky s rozinkami) nebo Dort Forêt Noire (čokoládovo-višňový dezert pojmenovaný po pohoří Černá les).

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.