Španělsko – Formentera

Zvolte Formenteru svou prázdninovou dovolenou. Neprohloupíte. Právě naopak, budete zcela nadšeni.

Ostrovy jsou naprosto ideální pro strávení klidné dovolené, za doprovodu dobré pohostinnosti a jídla. Pokud plánujte někam vyrazit a pořádně si to užít, můžete vyrazit třeba na prosluněnou Formenteru, jež je jedním z těch malebných ostrovů, co vás svojí krásou doslova pohltí.

Ostrov Formentera se nachází jižně od ostrova Ibiza. Tyto dva ostrovy jsou od sebe odděleny pouze malou mořskou úžinou. Znalci zdejšího okolí tento ostrov nazývají Karibikem Středozemí. Je tu skutečně nádherně, a když si představíte, že tu není naprosto žádný časový posun, který by vám mohl znepříjemnit váš pobyt, budete mít pocit, že jste si Formenteru zamilovali.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Mezi Ibizou a Formenterou je lodní spojení velice frekventované, takže se na Ibizu můžete dostat naprosto snadno. Turisté využívají lodní dopravu naprosto běžně. Celý ostrov se skládá z dvou malých poloostrovů, jež jsou propojeny centrální planinou. Délka ostrovu je pouhých 18 km. Nejvyšším vrcholem je La Mola, která leží pouhých 192 metrů nad mořem.

Turistickými centry jsou městečka Sant Francesko Xavier a také oblíbené letovisko Els Pujols. Na celém ostrově je omezený počet rekreačních zařízení i obchodů. Není příliš snadné se sem dostat, pokud vám to však vyjde, tak to stojí za to.

Celé pobřeží ostrova tvoří nádherné, ale nebezpečné skalnaté útesy. Také zde najdete rovněž překrásné písčité pláže. Jednou z nejnavštěvovanějších je pláž Playa Migiorn, která je svou délkou největší. Kromě toho, že se zde můžete krásně vykoupat a opálit, se zde turisté věnují i vodním sportům a oblíbené cykloturistice. Celý ostrov je místem pohody, klidu a zajímavé rovnováhy.
Každý zde najde kousek něčeho jedinečného, a proto byste neměli váhat a vydat se sem třeba jen na pár dní.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

,.