Finsko – náboženství, nakupování, tradice

Finsko je stát liberálních občanů, kteří jsou velice vlídní, tolerantní a zároveň také hrdí na svou historii a tradice. Finové si stojí za svými slovy a názory, když si nejsou jistí, raději mlčí, proto jsou právem považováni za jeden z nejtišších národů v Evropě. Velmi zřídka se pouštějí do debaty s cizinci, ale když vidí, že je nějaký turista v nesnázích, rádi mu pomohou.

Náboženství

Ve Finsku je od roku 1923 uzákoněna náboženská svoboda. Státem uznané jsou 2 církve: Evangelicko-luteránská církev (84 % občanů) a Finská pravoslavná církev (1 % občanů). 1 % občanů se hlásí k jinému náboženství a 14 % občanů je zcela bez vyznání.

3 nejvýznamnější křesťanské svátky:
Vánoce (dárky nosí Joulupukki – obdoba Santa Clause), Tři králové a Velikonoce.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Nakupování
Finská republika je součástí Evropské unie a od roku 2002 je platidlem euro. Finsko se řadí k nejdražším státům na světě a pro turisty je zde poněkud draho. Finové si potrpí na kvalitu, čerstvost a u tvrdého alkoholu, který je prodejný od 21 let, je stanovena velmi vysoká spotřební daň. Nejtypičtějším místem pro nákup potravin jsou trhy, které se nachází ve všech větších městech, a kde je možné koupit ty nejčerstvější ryby, ovoce a zeleninu.

Tradiční finské suvenýry:
– Pletené a huňaté svetry, ponožky, čepice
– Stříbrné šperky
– Finská vodka
– Laponské suvenýry duodji (ruční domorodé práce)
– Kuchyňské potřeby s finským designem

Tradice

Pro finskou kulturu je charakteristické saunování, rybaření a výroba pravé finské vodky. Klasickou saunu naleznete téměř v každé domácnosti a je to místem nejen očisty organismu, ale především místem společenským. Když navštívíte Fina u něho doma, z největší pravděpodobností Vás pozve právě do sauny. Díky svému členitému pobřeží podél moře a tisícům jezer je Finsko ideálním místem pro rybolov a v této zemi má bohatou tradici. Historie výroby pravé finské vodky u nás známé jako „Finlandia vodka“ se začala datovat v roce 1888.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.