Estonsko – základní informace

Estonsko se řadí do států Pobaltí, a to jako jeho nejsevernější a zároveň nejmenší země, kde se rozprostírají spíše roviny než hory. Nachází se tedy na východ od Baltského moře a skýtá mnoho krás v podobě jezer a ostrovů. Nemalá část území má lesnatý a zemědělský charakter. Hlavní město Tallinn je velice zachovalé město s rozmanitou historií a bohatým turistickým ruchem.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

I přesto, že je tu více nížin, zajisté však hory v Estonsku nechybí. Dokonce zde můžete provozovat vysokohorskou turistiku jak v zimě, tak v létě, a to převážně díky ferratám. Na rovinách je pro změnu vhodná cyklistika, při níž se dá kochat zdejší překrásnou přírodou.
Máte-li v oblibě plavání, využijte moře či místní úžasně čistá jezera. Lesy jsou v Estonsku husté, plné rašelinišť, močálů a balvanů. Pokud jste nadšení vodáci, zavítejte do oblasti řek, kterých je tady též nespočet.

Podniknete-li procházku po krásách estonské přírody, nezapomeňte na návštěvu národního parku Lahemaa s pozůstatky ledovce. Dalším místem, kam se vypravit, je ostrov Saaremaa, jenž je známý svými větrnými mlýny. V létě je pro změnu velice využívána tallinnská
přímořská pláž Pirita.

Co se týče místního klimatu, je poněkud chladnější než u nás v ČR. Pomineme-li podnebí a budeme-li se soustředit na faunu a flóru, zjistíme, že je velice rozmanitá. V lesích v mírném pásu rostou borovice, jalovec a orchideje. Žijí tu losi, medvědi, ale také vlci nebo rysové. Na ostrovech mají své útočiště zase tuleni.

Estonská kuchyně je směsicí, kterou ovlivnily státy zde dříve vládnoucí, tedy většinou národy okolní. Tradiční je marinovaný úhoř, vepřové maso se zelím nebo jelita.

Zhruba tři čtvrtiny národa tvoří Estonci, dále tu žijí Rusové, Ukrajinci, Bělorusové, Fini a ostatní imigranti. Úředním jazykem je v Estonsku estonština, tedy jazyk uralský, který se blíží finštině. Ruština zde není úředním jazykem, ale hovoří s ní mnoho zdejších obyvatel. Většina estonského obyvatelstva je bez vyznání, jelikož vliv církví je poměrně malý.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.