Estonsko – turistické cíle, základní slovníček

První cesta do Estonska by měla bezesporu vést do přímořského, hlavního města Tallin, které je nejzachovalejším městem severní Evropy. Díky středověkému centru je zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Staré město je obehnáno mohutnými hradbami s věžičkami a věžemi. Nejzajímavější čtvrtí je Kadriorg („Kateřino údolí“) s mnoha barokními paláci, jenž nechala postavit ruská carevna Kateřina I. Největší věží je Pikk Hermann, na které vlaje estonská vlajka. Kolem hradeb se rozkládají rozlehlé parky s vyhlídkami, nejzajímavější je park Kiek-in-de-Kök. Dále zde můžeme navštívit národní knihovnu, Muzeum umění KUMU, trosky kláštera sv. Brigity, ale také botanickou zahradu a skanzen.

Během posledních let kolem tohoto jádra vyrostly moderní budovy, jež městu přidává na ojedinělosti protikladů.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Dalším lákadlem je největší ostrov Saaremaa se spoustou historických památek. Hlavním městem je Kuressaare, kterému vévodí mohutný hrad a bylo zde založeno několik bahenních lázní. Zajímavostí jsou však krátery Kaali, které vznikly po dopadu meteoritů. K dalším přírodním památkám se řadí Čudské jezero neboli Piepsi, které je pátým největším v Evropě. A na závěr největší a nejstarší estonský národní park Lahemaa s řadou historických, archeologických a kulturních památek, jako je například zámek v Palmse.

Před odjezdem do těchto zajímavých míst, bychom se však měli seznámit se základními estonskými slovíčky a frázemi. Jako jsou tyto:
Slovíčka:
ahoj – tere, ano – jah, ne – ei, díky – aitäh

Fráze:
Dobré ráno – Tere hommikust
Dobrý den – Tere päevast
Dobrý večer – Tere õhtust
Dobrou noc – Head ööd
Na shledanou – Nägemiseni
Promiňte prosím – Vabandage palun
Co je to? – Mis see on?
Kde je to? – Kus see on?
Jak se tam dostanu? – Kuidas ma sinna pääsen?
Co to stojí? – Kui palju see maksab?

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.