Estonsko – náboženství, nakupování, tradice

Estonsko je nejsevernější pobaltskou zemí, která v minulosti patřila pod nadvládu svého východního souseda – Ruska. Ale od roku 1991 je samostatným politickým státem, v jehož čele stojí prezident. Estonci jsou jako národ velice přímočaří, věční a pragmatičtí, ale zároveň velice hrdí na svou tajuplnou historii a svůj ugrofinský jazyk.

Náboženství
Většina Estonců je zcela bez vyznání, pouze necelá třetina obyvatel se veřejně hlásí k náboženství. Největší zastoupení má v zemi Luteránská evangelická církev (16 % obyvatel) a pravoslavná církev (14 % obyvatel), ke které se hlásí ruská menšina žijící převážně v hlavním městě Tallin. Necelé 1 % obyvatelstva je římskokatolického vyznání.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tradice
Po celé zemi se vyprávějí neuvěřitelné příběhy a legendy, které tuto zemi halí do roušky tajemství. Než zvyky vyplývající z náboženství, jsou v zemi spíše dodržovány pohanské zvyky vyplývající z oslav přírody. V Estonsku má tradici víra v přírodu, kdy každá rostlina, potok a říčka má svého ducha. Proto v dnešní době patří k hlavnímu svátku v roce 24. června Svatojánská noc (den narození sv. Jana Křtitele) spojena s oslavami slunovratu. Tento svátek má silný magický nádech. Nejdelší a nejjasnější noc v roce je vhodná pro předvídání budoucnosti, sbírání léčivých bylin a hledání pokladů. S tímto svátek souvisí i krásný zvyk. Pokud svobodná dívka během Svatojánské noci nasbírá 7 různých květin a dá si je přes noc pod polštář, bude se jí zdát sen o jejím ženichovi.

Nakupování
Jelikož je Estonsko zemí s drsnějším klimatem během zimních měsíců, těší se velké oblibě suvenýry z pletené vlny – svetry, ponožky, rukavice se vzory jelenů, medvědů nebo losů symbolizující okolní zalesněnou krajinu. Na turistických centrech lze zakoupit sošky vyřezávané ze dřeva, šperky z bronzu a mosazi, šperky s jantarem, který má svá bohatá naleziště na březích baltského moře.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.