Dublin – ZOO

Dublinská ZOO je největší zoologickou zahradou v celém Irsku a jednou z nejnavštěvovanějších dublinských památek. ZOO má ve městě dlouholetou tradici. ZOO byla poprvé otevřena již v roce 1831 a je tak jednou z nejstarších na světě (!). ZOO leží zhruba 30 minut pěší chůze z centra města severozápadním směrem.

ZOO překonala i druhou světovou válku a zachovala si z velké části svoji původní podobu z 19. století. Povšimněte si již samotné vstupní haly ZOO, která je dochována v původním stavu z roku 1833 a je nejstarší budovou v celém areálu. Nepřehlédnutelnou stavbou v areálu zoologické zahrady je také Haughtonův dům (Haughton House), který zde stojí již od roku 1898 na počest významného zoologa a absolventa zdejší Trinity College (Dublinské univerzity) Samuela Haughtona. V budově naleznete příjemnou čajovnu, studovnu i například expozici zabývající se různými druhy zvířecích doupat.

Areál ZOO je poměrně rozsáhlý, zabírá plochu větší než 40 hektarů. V ZOO je více než 650 zvířat z celého světa. V areálu najdete různé tematicky rozdělené sektory, jako například klasický Svět koček (World of Cats), Svět primátů (World of Primates), Svět ptactva (Birds), Svět plazů (Reptiles) či netradiční Lesní stezka Kaziranga (The Karizanga Forest Trail), která je situovaná do Asijské oblasti, Polární kruh (Fringes of the Arctic), Africká planina (Africain Pains), Rodinná farma (Family Farm) či Ohrožené druhy (Endangeres Species).

Dublinská ZOO je centre nejen zábavy a vzdělávání, ale je také významným centrem konzervování živočišných a rostlinných druhů v rámci Evropského programu pro zachování ohrožených druhů, čímž se výrazně podílí mimo jiné na jejich zachování. Mezi živočichy tak můžete nalézt i velice ohrožené druhy.

V areálu ZOO naleznete množství dětských hřišť i menších občerstvení, kaváren a restauraci. Budete-li chtít zakoupit upomínkové předměty, přímo u vchodu se nachází obchod se suvenýry.

Otevírací doba: pondělí – neděle od 9:30 – 16:30

Vstupné: 16,80 Eur/dospělí, 13 Eur/senioři, 12 Eur/děti nad 3 roky, děti do 3 let zdarma


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Štítky: , , ,

,.