Rakousko – Dolní Rakousy

Spolkovou zemí obklopující Vídeň jsou Dolní Rakousy. Jde o největší část Rakouska, která tvoří historické jádro země. Horské vrcholy zde nejsou tak vysoké, jako v jiných částech země, ale přesto i tady je několik lyžařských středisek, kam zavítají nejčastěji turisté z jižních Čech a z jižní Moravy. Některé vrcholy přesahují nadmořskou výšku 2 000 m, nejvyším vrcholem je Schneeberg zvaná také Klosterwappen. Nejnavštěvovanějšími oblastmi Dolních Rakous jsou četné národní parky – Schwarzau, Hohe Wand, Geras, Ötscher Tormäuer či Leister Berge a také dolnorakouské jeskyně Hochkarschachthöhle. Celou oblastí se táhnou oblíbené cyklostezky – tou nejvytíženější je Podunajská stezka. Ta vede přes Rakousko a Slovensko až do Maďarska a její délka je téměř 1200 km. Úsek z Pasova do Vídně je nejstarší značenou trasou a je nejoblíbenějším v Evropě.

Hlavním městem této oblasti je St. Pölten (česky Svatý Hypolit) a to poměrně krátce, neboť do roku 1986 to byla Vídeň, ale ta se nakonec stala samostatnou částí Rakouska, majíc stejné výsady jako jednotlivé spolkové země.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Historie města sahá stejně jako u spousty jiných rakouských měst až do dob antického Říma. Přesto se St. Pölten může pyšnit jedinečným prvenstvím – podle historiků jde totiž o nejstarší město Rakouska (městská práva získalo r. 1159). V centru města se nachází mnoho barokních staveb. Symbolem města je městská radnice, která stojí na Radničním náměstí. Budova se pyšní osmibokou věží, ve které se nacházejí vzácné fresky ze 16. století. Na náměstí se nachází i Městské divadlo, před jehož vchodem si můžeme všimnout otisků nohou a rukou, patřících slavnému tanečníku Vladimíru Malakovovi. Severní stranu náměstí tvoří františkánský klášter a kostel. Ve středu náměstí mohou návštěvníci obdivovat nádherně zdobený Sloup Nejsvětější Trojice. Zvláštní budovou tohoto města je Ústav anglických slečen, který patří k nejkrásnějším barokním památkám v celé zemi. Byl založen v roce 1706 a o šedesát let později v něm přebýval papež Pius VI. Na náměstí Domplatz se nachází dóm, který vznikl přestavbou původní románské baziliky. Jeho součástí je Růžencová kaple ze 13. století.

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.