Dánsko – náboženství, tradice a nakupování

Dánsko je severoevropský stát, bohatý na tradice, které se již dlouhá léta ctí a dodržují. Hlavou státu Dánska je od roku 1849 monarcha, který formálně zastává výkonnou moc. Národ Dánů si také velice zakládá na svobodě myšlení a vlastním svobodném projevu.

Náboženství
Dánsko je nábožensky velmi tolerantní zemí. Náboženskou mapu státu z více jak 90 % tvoří Luteránská lidová církev, jejímž členem musí být podle ústavy i monarcha. Menšinový podíl tvoří protestanské, katolické, židovské a muslimské vyznání. Podle úředních statistik je Dánsko třetí zemí na světě s největším podílem ateistů. Během 2. světové války se Dánové zachovali jako hrdinové, když místo příkazu Adolfa Hitlera, deportovat všechny Židy ze země do koncentračních táborů a na nucené práce, převezli své židovské spoluobčany na rybářských lodích do neutrálního Švédska.

> Mrkněte na nejlevnější hotely od 20€ / noc <
> a tady jsou nejlevnější zájezdy <

Tradice
Dánové si nepotrpí na okázalost a přepych, preferují jednoduchost a mají velmi rádi své tradice a zvyklosti. Za nejdůležitější svátek v roce považují Vánoce, kdy si celý dům zdobí postavičkami skřítků s oblečky v národních barvách (červená a bílá) a jsou to právě tito skřítci, kteří dětem 24. prosince nadělují dárky. Na Štědrý den je také velkým zvykem vzpomínat na zemřelé a chodit zapalovat svíčky na hřbitov. Tradiční dánská kuchyně je tvořena převážně z mořských ryb (losos, slaneček, treska,…) a mletého masa. Úprava jídla je velice jednoduchá a kaloricky nenáročná.

Nakupování
Největší příležitosti k nákupům suvenýrů a dárků z cest po Dánsku se nacházejí v hlavním městě Kodaň. Toto město hostí také bezpočet galerií, muzeí a kulturních center. Mezi skvělé upomínkové předměty pro turisty patří ručně malovaný porcelán, stříbrné nádobí a šperky nebo světoznámý dánský design (doplňky do domácnosti a kanceláře).

Související zájezdy za nejnižší ceny:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 49 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

,.